Sprievodca dovolenkou v obci Savudrija

Publikované jún 3, 2014 v kategórii Chorvátsko

Sprievodca dovolenkou v obci Savudrija

V severozápadnom cípe Istrijského polostrova je situované pobrežné mesto Savudrija. Z drobnej rybárskej a poľnohospodárskej dedinky (víno, zelenina) sa z nej postupom času stala dovolenková destinácia.

Savudrija však nepatrí medzi veľké a rušné letoviská. Vyhľadávajú ju skôr návštevníci, ktorí túžia po pokojnom pobyte. Je tu pár hotelov (pre náročnejšiu klientelu dokonca aj päťhviezdičkový), väčšinu ubytovacích kapacít tvoria apartmány.

Atrakcie a kúpanie

Na pobreží Savudrije sa nachádza jeden z najstarších majákov v krajine, pochádza z roku 1826. V jeho blízkosti je kostolík sv. Jána, ktorý bol pôvodne trojlodnou bazilikou z 11. storočia, upravený do dnešnej podoby v 18. storočí. Nachádzajú sa tu však aj rôzne ďalšie pamätihodnosti z rímskych a stredovekých čias.

Podmorský svet pri Savudriji

Podmienky na kúpanie sú veľmi priaznivé, pláže sú rovnaké ako v ostatných častiach Istrie. Tvoria ich väčšie kamienky, miestami sú skalnaté alebo vybetónované. Borovicové lesy väčšinou siahajú až k pobrežiu. Za plážami sa oplatí zájsť aj do blízkeho letoviska Umag, niektoré umelé zátoky majú aj čiastočne piesočnatú pláž (Punta Stella Maris). Pláže Laguna Stella Maris, Kanova a Katoro sú dokonca vyznamenané modrou vlajkou.

Odporúčané ubytovacie zariadenia

Pre náročnejšiu klientelu je určený luxusný päťhviezdičkový Kempinski Hotel Adriatic Istria Croatia, situovaný priamo na pobreží. Ubytovaní hostia majú k dispozícii súkromnú pláž a rozsiahle kúpele s vnútornými i vonkajšími bazénmi. Súčasťou areálu je aj golfový rezort s 18-jamkovým ihriskom. Občerstviť sa môžete v dvoch kvalitných reštauráciách a viacerých baroch. V celom zariadení je bezplatné Wi-Fi pripojenie, parkovanie je spoplatnené. Izby sú priestranné, klimatizované a veľmi elegantne zariadené. Súčasťou je veľký balkón (alebo terasa) s výhľadom. Samozrejmou súčasťou je aj moderná kúpeľňa, ktorá má dokonca v zrkadle zabudovanú TV. V cene pobytu sú raňajky, aktuálne ceny si môžete prezrieť po kliknutí na názov hotela.

Cenovo výhodnejšie sú izby a aparmány v štvorhviezdičkovom zariadení Rooms Porto. Poloha 5 minút chôdze od skalnatej pláže, centrum Savudrije je vo vzdialenosti 1 km. Súčasťou areálu je reštaurácia, v ktorej sa podávajú prevažne morské špeciality a kvalitné regionálne istrijské vína. Apartmány sú klimatizované a odhlučnené, ich súčasťou je vlastný balkón s výhľadom na more. Samozrejmosťou je plne vybavená kuchynka s jedálňou a kúpeľňa so sušičom vlasov. Majitelia mysleli pri zariaďovaní ubytovacích jednotiek na maximálne pohodlie hostí, vďaka čomu tu nájdete extra dlhé postele. Neváhajte si prečítať recenzie predchádzajúcich hostí kliknutím na odkaz vyššie.

fishermans-cape-1-1402868-m

Objednať ubytovanie v Savudriji!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, apartmánov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *