Tipy pred pobytom v Maspalomas

Publikované jan 16, 2014 v kategórii Španielsko

Tipy pred pobytom v Maspalomas

Keď sa niekde spomínajú Kanárske ostrovy, väčšinou to súvisí s letnou dovolenkou. Ich najstaršou turistickou destináciou je letovisko Maspalomas, nachádzajúce sa v južnej časti ostrova.

Kvôli vzdialenosti od pevniny sa sem dopravíte jedine lietadlom, menej využívaný je aj trajekt. Hlavné letisko je od Maspalomas vzdialené približne 30 km. Využívajú ho aj nízkonákladové spoločnosti.

Ako sa dostať z letiska do Maspalomas?

Tak ako na každom letisku, aj tu nájdete viacero autopožičovní. Ďalšou možnosťou je taxík, cena za transfer do Maspalomas sa pohybuje medzi 30-37€. Cenovo najvýhodnejšie je využiť autobus, do južnej časti ostrova jazdí viacero spojov.

Autobusová zastávka je hneď pri medzinárodnom terminále. Vyvezte sa eskalátorom alebo výťahom na poschodie a nasledujte značky. Najvýhodnejšie je cestovať priamou linkou 66, lístok stojí 4€ (lacnejší než ostatné spoje). Jazdí pravidelne každú hodinu od 7:20 do 20:20. Cestovné poriadky linky 66 sú rozpísané tu.

Pláže a atrakcie

Mesto charakterizuje 68 metrov vysoký maják El Faro de Maspalomas, v jeho blízkosti je štartovací bod pre surferov. 6 kilometrov pobrežia pokrýva dlhá piesočnatá pláž, obdivovať môžete aj územie piesočnatých dún Dunas de Maspalomas, ktoré bolo vyhlásené za národný park.

Video z aquaparku v Maspalomas

O kvalite pláží a čistote mora svedčí ocenenie modrá vlajka. Plynulý vstup do mora vytvára ideálne podmienky na kúpanie aj pre rodiny s menšími deťmi a neplavcov, niekedy si však treba dávať pozor na vysoké vlny. Pláž naväzuje na najväčší rezort ostrova Playa del Inglés.

Tipy na ubytovanie

Apartmánové ubytovanie za veľmi nízke ceny ponúka dvojhviezdičkové zariadenie Green Oasis Club. Daňou za nízke ceny je však poloha 2 km od pláže a 20 minút chôdze od centra letoviska. V blízkosti je golfový areál, hostia majú k dispozícii bazén. Priestranné apartmány majú balkón s výhľadom. Samozrejmosťou je obývačka, kúpeľňa a kuchynka s jedálňou. Za príplatok je možné objednať raňajky a polpenziu. K dispozícii je bezplatné parkovisko, bohužiaľ chýba Wi-Fi pripojenie. Recenzie predošlých hostí zobrazíte kliknutím na odkaz vyššie.

Ak sa chcete radšej ubytovať blízko pláže, neváhajte si prezrieť recenzie štvorhviezdičkového Ifa Faro Hotel. Nachádza sa blízko spomínaného majáku, len pár krokov od južného konca pláže. Hostia majú k dispozícii bazén s lehátkami a slnečníkmi, nájdete tu dokonca aj nudistickú terasu. V blízkosti sú celoročne otvorené golfové ihriská. Predošlí návštevníci chvália okrem polohy aj vynikajúcu kuchyňu a príjemný personál. Jedinou nevýhodou je chýbajúce parkovisko a spoplatnené Wi-Fi pripojenie na internet. Súčasťou klimatizovaných a moderne zariadených ubytovacích jednotiek je balkón, niektoré izby majú aj výhľad na more. Povinnou výbavou je aj kúpeľňa s vaňou, minibar a TV.

free-fallin-574420-m

Objednať ubytovanie v Maspalomas!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, hostelov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *