Luxus s názvom Portofino

Publikované máj 24, 2014 v kategórii Taliansko

Luxus s názvom Portofino

Chcete zažiť atmosféru talianskej pobrežnej dedinky? Skúste prístavné Portofino, ležiace na polostrove 35 km od Janova. Veľkým lákadlom sú historické pamätihodnosti a hlavne krásne pláže v okolí.

Zdrojom obživy je pre zopár stoviek miestnych obyvateľov hlavne rybolov, časť poskytuje služby v oblasti cestovného ruchu. Portofino nemá veľké ubytovacie kapacity, napriek tomu tu nájdete zopár dobrých hotelov.

Čo sa tu oplatí vidieť?

História dedinky sa začala písať za rímskych čias, keď bola založená pod názvom Portus Delphini. V preklade to znamená „prístav delfínov“, ktorí sa tu zvykli vyskytovať vo veľkom počte. V roku 1409 bolo Portofino predané Florentskej republike, v roku 1815 Sardínskemu kráľovstvu. Od 19. storočia sem chodievala dovolenkovať britská aristokracia. Imidž luxusnej destinácie si Portofino zachovalo dodnes, často sem cestujú aj rôzne celebrity.

Pieseň od Andrea Bocelliho so zábermi mesta

Vysoko nad prístavom stojí hrad Castello Brown z 16. storočia, v ktorom dnes sídli múzeum. Spomedzi sakrálnych pamiatok je vyhľadávaný napríklad kostol Divo Martino z 12. storočia. V centre nájdete množstvo kaviarní, obchodov a reštaurácii, v ktorých sa servírujú prevažne špeciality z morských plodov.

Najznámejšia miestna atrakcia sa nachádza pod hladinou mora v 17 metrovej hĺbke. Táto bronzová socha Ježiša Krista nesie názov Christ of the Abyss. Do mora bola umiestnená v roku 1953. Je spomienkou na potápača menom Duilio Marcante, ktorý tu zomrel. Má slúžiť na ochranu rybárov a potápačov.

Kde sa ubytovať?

Ako sme už spomínali vyššie, Portofino je pomerne luxusná destinácia. Z tohto dôvodu tu musíte rátať s vyššími cenami ubytovania – v miestnych hoteloch stojí nocľah počas hlavnej letnej sezóny niekoľko stoviek eur. Ekonomicky výhodnejším riešením je hľadať ubytovanie v širšom okolí.

Tip na kvalitný hotel

Neodradia Vás vysoké ceny? Skúste štvorhviezdičkový Domina Home Piccolo. Hotel je umiestnený v štýlovej historickej vile s pôsobivým interiérom. Stojí na svahu, centrum dedinky je vo vzdialenosti približne 400 metrov. V blízkom okolí sú rôzne reštaurácie a obchody. Veľkou prednosťou hotela je jeho súkromná skalnatá pláž, ktorej nechýba plážový bar. V cene pobytu sú raňajky, v celom zariadení je bezplatné Wi-Fi pripojenie. Parkovanie na súkromnom hotelovom parkovisku je spoplatnené. Všetky ubytovacie jednotky sú moderné a elegantné, samozrejmosťou je klimatizácia. Nechýbajú ani extra veľké pohodlné postele, TV a vlastná kúpeľňa. Niektoré majú balkón a výhľad na more. Aktuálne ceny ubytovania si neváhajte prezrieť kliknutím na názov hotela.

portofino-1427920-m

Objednať ubytovanie v Portofine!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, apartmánov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *