Majestátne Moravsko-sliezske Beskydy

Publikované okt 28, 2013 v kategórii Česko

Majestátne Moravsko-sliezske Beskydy

Pohorie Beskydy sa rozkladá na území troch krajín – Slovenska (v oblasti Oravy), Česka (severovýchodná Morava a juhovýchodné Sliezsko) a Poľska (juh krajiny).

V dnešnom článku si povieme o lyžovaní a ubytovaní v českej časti Beskýd, ktorá sa nazýva Moravsko-sliezske Beskydy.

Lyžovanie v Beskydách

Beskydy sú medzi turistami vyhľadávané kvôli horskému prostrediu. V lete okúzlia sviežou zeleňou, v zime sa menia na raj pre lyžiarov a vyznávačov zimných športov. Okrem klasických zjazdoviek sa tu nachádzajú aj rôzne upravené trate pre bežkárov.

Pre kompletný zoznam stredísk v Beskydách a ďalšie užitočné informácie odporúčame navštíviť oficiálnu stránku.

Jedným z obľúbených stredísk je napríklad Ski areál Soláň, rozprestierajúci sa medzi vrchmi Soláň a Gigula v pohorí Vsetínske vrchy. Zjazdovky majú dokopy 4 km, vďaka čomu je najväčším strediskom v oblasti. Na lyžiarov a snowboardistov tu čakajú 4 vleky a 7 zjazdoviek s rôznymi stupňami obtiažnosti. Sú pravidelne udržiavané a umelo zasnežované.

Medzi ďalšie významné lyžiarske strediská v Beskydách patrí napríklad Ski Rališka, Ski Synot Kyčerka, Ski Razula, Ski Rusava, Ski Solisko, Ski areál Bílá, Ski areál Javorový Vrch, Ski areál Červený kámen u Kopřivnice, Ski areál Troják a Skialpin Pustevny.

Ako hľadať ubytovanie?

Nájsť ubytovanie v Beskydách nie je zložité, treba ho však bližšie špecifikovať. Oblasť Beskýd je totiž dosť rozsiahla. Pri vyhľadávaní v online rezervačnom systéme sa dajú nájsť až stovky rôznych hotelov a penziónov. Ak sa sem chystáte počas zimnej sezóny, odporúčame uskutočniť rezerváciu v dostatočnom predstihu.

Zimný prelet nad Beskydami

Tipy na hotely a penzióny

Veľmi dobrú polohu, pozitívne ohlasy a nízke ceny má zariadenie Penzion a restaurace Sklář. Nachádza sa v centre drobného mestečka Karolinka. Priamo pred penziónom sa nachádza zastávka, z ktorej sa skibusom môžete odviezť do okolitých lyžiarskych areálov. Hostia si pochvaľujú príjemné a čisté prostredie, priateľský personál a priestranné apartmány. V celom areáli je bezplatné Wi-Fi a parkovanie na súkromnom parkovisku, bohaté raňajky sú taktiež v cene pobytu. Súčasťou všetkých ubytovacích jednotiek (štúdiá a apartmány) je vlastná kúpeľňa a kuchynka. Nechýba ani chladnička a mikrovlnka. Súčasťou penziónu je reštaurácia, v ktorej sa podávajú prevažne tradičné české špeciality. Noc v dvojlôžkovom štúdiu stojí už od 30€/noc.

5 km od areálu Skialpin Pustevny sa nachádza obec Trojanovice, v ktorej sídli trojhviezdičkový Hotel Na Dolině. Má vynikajúce hodnotenia od hostí, ktorí vo svojich recenziách spomínajú romantické prostredie, príjemne zariadenie izieb, kvalitnú reštauráciu a okolitú prírodu. Súčasťou hotela sú tenisové kurty (jeden vnútorný a dva vonkajšie), úschovňa lyží, biliard, stolný tenis a gril. Bezplatné Wi-Fi, parkovanie aj raňajky. Izby sú dostatočne priestranné, ich súčasťou je TV a vlastná kúpeľňa. Dvojlôžková izba stojí od 50€/noc.

beskydy-947818-m

Objednať ubytovanie v Beskydách!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, hostelov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *