Annecy na brehu krásneho jazera

Publikované mar 21, 2014 v kategórii Francúzsko

Annecy na brehu krásneho jazera

Na juhovýchode Francúzska sa v blízkosti hraníc so Švajčiarskom (40 km od Ženevy) a Talianskom nachádza mesto Annecy. Leží na brehu jedného z najčistejších jazier v Európe, ktoré sa taktiež nazýva Annecy.

Annecy je krásne historické mestečko, ktoré vďaka svojmu vzhľadu pôsobí priam rozprávkovo. Pri svojej návšteve pravdepodobne urobíte množstvo fotiek pamiatok, záhrad, kanálov na rieke Thiou a samozrejme krásne modrého jazera.

Toto musíte vidieť

Foťák budete mať najčastejšie vytiahnutý pri návšteve starého mesta. Uprostred kanálu je nenápadný malý zámok Palais d’Isle z 12. storočia. Počas bohatej histórie toho zažil mnoho, pôvodne slúžil ako sídlo ženevských grófov, neskôr sa sem presťahovali biskupi a počas 20. storočia slúžil ako vojenské väzenie. Dnes tu nájdete múzeum, ktoré Vás prevedie históriou mesta.

Prezrite si jazero a zámok aj na videu

Oproti zámku stojí barokový kostol sv. Františka z 18. storočia. Po ľavom brehu rieky sa môžete prejsť príjemnými uličkami, ktoré sú obklopené stredovekými a renesančnými domami. Dostanete sa k hradu z 12. storočia s krásnymi hradbami. Pôvodne tiež slúžil ako sídlo grófov zo Ženevy, dnes je miestom archeologických a výtvarných výstav. V zadnej časti je observatórium, akvárium a veľká etno-archeologická zbierka. Zároveň ponúka výborný výhľad na jazero a okolie.

Príjemné jazero

Počas letných horúčav môže byť príjemným a osviežujúcim spestrením skok do krásneho vysokohorského jazera Annecy. Je 14 km dlhé a na niektorých miestach dokonca až 78 metrov hlboké. Začiatkom augusta sa tu každoročne koná slávnosť Fête du Lac s veľkolepým ohňostrojom. Jazero má skvelé podmienky na vodné športy.

Tu sa oplatí ubytovať

V centre mesta sa nachádza trojhviezdičkový Allobroges Hôtel. K zámku sa dostanete za 7 minút chôdze, k jazeru za 10 minút. V blízkosti je aj hlavná železničná stanica. Tento známy a elegantný hotel má veľmi pozitívne ohlasy, prečítať si ich môžete kliknutím na odkaz vyššie. V celom areáli je bezplatné Wi-Fi pripojenie, parkovanie je však spoplatnené. Útulné a klimatizované izby sú moderne zariadené, ich súčasťou je TV s plochou obrazovkou a kúpeľňa s vaňou alebo sprchovým kútom. Ráno sa podávajú raňajky vo forme bufetových stolov, počas celého dňa môžete zavítať do hotelového baru.

Blízko historického centra nájdete štvorhviezdičkový Best Western Carlton Annecy. K jazeru sa dostanete za 5 minút chôdze, ubytovaní hostia majú zľavu v blízkom wellness centre. Hotel má veľmi dobré napojenie na verejnú dopravu, v blízkosti je autobusová zastávka a železničná stanica. Izby sú klimatizované a odhlučnené, samozrejmosťou je TV s plochou obrazovkou, vlastná kúpeľňa a rýchlovarná kanvica na prípravu čaju a kávy. Aktuálne ceny ubytovania a fotky si môžete zobraziť kliknutím na názov hotela.

annecy-france-6-314801-m

Objednať ubytovanie v Annecy!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, apartmánov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *