Tipy na lyžovačku a nocľah Spital am Semmering

Publikované dec 20, 2014 v kategórii Rakúsko

Tipy na lyžovačku a nocľah Spital am Semmering

Veľa Slovákov sa v zimnom období vyberie na lyžovačku do Rakúska. Dve z najbližších a zároveň najobľúbenejších stredísk sa nachádzajú v oblasti Semmeringu, ktorá leží zhruba 160 km od Bratislavy.

Niektorí sem prídu „na otočku“, iní sa chcú zdržať aspoň na jednu noc a potrebujú ubytovanie. Jedným z vhodných miest na nocľah je obec Spital am Semmering, nižšie nájdete overené a spoľahlivé tipy.

Blízke strediská

Kúsok od obce nájdete vrch Stuhleck, neďaleko stojí aj nižší Hirschenkogel. Sú na nich vybudované dve strediská, bohužiaľ nie sú navzájom prepojené. V oblasti sa lyžuje už od konca 19. storočia.

Semmering je obľúbenou víkendovou destináciou i pre obyvateľov Viedne (95 km).

Väčšie stredisko je na Stuhlecku, disponuje zjazdovkami s celkovou dĺžkou 24 km. Všety svahy sú označené modrou a červenou farbou, nenájdete tu žiadne náročné čierne trate – ideálne pre rodiny s deťmi a začiatočníkov. Pohodlnú prepravu zabezpečujú rýchle sedačkové lanovky. Snowboardisti môžu využiť snowpark, k dispozícii je aj 5 km dlhá dráha pre sánkarov.

Stredisko na Hirschenkogeli je známe pod názvom Zauberberg. Oproti Stuhlecku je tu menej zjazdoviek (dokopy 14 km), sú však strmšie. Drvivá väčšina je osvetlená, vďaka čomu môžete využiť ponuku nočného lyžovania. Okrem vlekov môžete využívať aj lanovky (sedačkové i kabínkové). Deti ocenia 3 km dlhú a osvetlenú sánkarskú dráhu s rozprávkovými postavičkami.

Tipy na ubytovanie

Medzi cenovo výhodné zariadenia patrí napríklad Hotel JUFA Semmering, ktorého súčasťou je vnútorný bazén a sauna. V cene pobytu sú raňajky, nechýba ani bezplatné parkovisko a Wi-Fi pripojenie na internet. Izby sú pomerne malé, ich súčasťou je kúpeľňa, kúrenie a TV. Predošlí návštevníci sa sťažujú na vyslovene nechutné stolovanie a zlý prístup zamestnancov v jedálni (všetky recenzie zobrazíte kliknutím na názov hotela). Z tohto dôvodu odporúčame radšej ponuku hotela nižšie.

Krásy letnej prírody

Trojhviezdičkový Hotel Das Onkel Fritz leží 800 metrov od zjazdoviek Stuhlecku a 3 minúty chôdze od centra obce. Hostia môžu využívať saunu, posilňovňu a požičovňu bicyklov, v reštaurácii sa podávajú pokrmy z lokálnych surovín. V cene pobytu sú zahrnuté raňajky, samozrejmosťou je bezplatné parkovisko. Pripojenie na internet je dostupné len vo verejných priestoroch. Súčasťou ubytovacích jednotiek je TV s plochou obrazovkou, DVD prehrávač, kúpeľňa, kúrenie, trezor a rýchlovarná kanvica. Aktuálne ceny a recenzie predchádzajúcich hostí zobrazíte kliknutím na predošlý odkaz (názov hotela).

kirche5

Objednať ubytovanie v Spital am Semmering!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, apartmánov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *