Tipy pred dovolenkou na dalmátskom ostrove Šolta

Publikované jún 26, 2014 v kategórii Chorvátsko

Tipy pred dovolenkou na dalmátskom ostrove Šolta

Chorvátsky ostrov Šolta leží v oblasti strednej Dalmácie. Od Splitu ho oddeľuje Splitský prieliv, od Braču úžina Splitska vrata. Počas 2. svetovej vojny bolo obyvateľstvo vysťahované, po vojne sa začal rozvíjať cestovný ruch.

Spomedzi hospodárskej produkcie má najväčší význam poľnohospodárstvo, vo vnútrozemí sa pestuje napríklad ovocie a vínna réva. Ďalším zdrojom obživy je rybolov, Šolta je známa aj kvalitným medom.

Atrakcie ostrova

Šolta nie je žiadnou rušnou destináciou. Dá sa povedať, že ju dovolenkári ešte zatiaľ príliš nepoznajú. Z tohto dôvodu si tu môžete užiť pokojný pobyt pri mori a vychutnať si nedotknutú prírodu ostrova.

Krásy Šolty

Podľa historických prameňov boli prvými osadníkmi ilýrske kmene. Neskôr ich vystriedali Gréci, ktorí nazvali ostrov Olyntha. Ďalšiu kapitolu histórie Šolty písali Rimania, ktorí toto územie volali Solenta. Spomienkou na tieto civilizácie sú napríklad zbytky rímskych vidieckych sídiel a mozaík. Zo stredovekých pamätihodností sa zachovali sakrálne stavby, hlavne staré kostolíky. Obdivovať ich môžete v časti Sveti Mihovil, v obci Stomorska a v Nečujame. Veľmi zaujímavé sú aj vnútrozemské dedinky s pozoruhodnou architektúrou.

Kde sa kúpať?

Spomedzi prímorských letovísk vyhľadávajú návštevníci hlavne mestečká Nečujam, Stomorska a Maslinica (tu je dokonca aj päťhviezdičkový hotel). Všetky majú vo svojej blízkosti príjemné zátoky, veľmi dobré podmienky na kúpanie majú aj drobné ostrovčeky v blízkosti pobrežia.

Tipy na pobyt

Kvalitné ubytovanie v Nečujame poskytuje trojhviezdičková Villa Paris. Je situovaná 250 metrov od centra a v bezprostrednej blízkosti pláže. Súčasťou areálu je reštaurácia a záhrada s grilom. V blízkom okolí nájdete aj detské ihrisko, volejbalové ihrisko, obchod s potravinami, reštaurácie a bary. Z blízkej autobusovej zastávky sa ľahko dostanete do ostatných častí ostrova. Pozitívne ohlasy predchádzajúcich návštevníkov si môžete zobraziť kliknutím na odkaz vyššie. Samozrejmosťou je bezplatné Wi-Fi pripojenie a parkovanie. Klimatizované apartmány majú jednu alebo dve spálne a balkón s výhľadom. Nechýba ani kúpeľňa, plne vybavená kuchynka a TV.

200 metrov od pláže leží trojhviezdičková Villa Šolta, nájdete ju v dedinke Rogač. V blízkosti je centrum obce, autobusová zastávka a trajektový prístav. Klimatizované a odhlučnené ubytovacie jednotky majú balkón s výhľadom na more, TV, kúpeľňu, chladničku a extra dlhé postele pre pohodlný spánok. Nechýba ani bezplatné parkovisko a Wi-Fi pripojenie na internet. Aktuálne ceny (veľmi výhodné) si prezriete kliknutím na názov vily (predošlý odkaz).

ADR-SOLHR-6

Objednať ubytovanie na Šolte!

Ceny: už od 25 EUR

Obrovský výber z hotelov, apartmánov, penziónov a rôznych ďalších ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *