Atrakcie talianskej Perugie a overené hotely

Publikované apr 8, 2014 v kategórii Taliansko

Atrakcie talianskej Perugie a overené hotely

Hlavným mestom talianskeho regiónu Umbria, susediaceho s Toskánskom, je malebná Perugia. Známa je vďaka množstvu historických pamätihodností, čokoláde a univerzite.

V tomto článku ponúkneme okrem tipov na zaujímavé turistické atrakcie aj informácie ohľadom ubytovania v Perugii. Kompletný prehľad nájdete na stránkach rezervačných systémov. V ponuke sú desiatky rôznych zariadení, prevažne hotely.

Čo sa tu oplatí vidieť?

Jedným zo zaujímavých lákadiel je pre mnohých čokoláda. V meste funguje od začiatku 20. storočia továreň Perugina, ktorú preslávili najmä čokoládové pralinky Baci. Súčasťou každej je slávny výrok a láske a priateľstve. Každý október sa na oslavu tohto sladkého potešenia koná slávnosť Eurochocolate.

Tip na výlet s deťmi – La città della domenica. Zábavný park, situovaný 2 km od centra mesta.

Pri návšteve Perugie možno zamierite priamo do historického centra mesta. Hneď si všimnete spomienku na dávny vplyv Etruskov, po ktorých tu zostalo opevnenie a niekoľko vstupných brán. Najzachovalejšia nesie názov Arco Etrusco. Hlavným symbolom mesta je Fontana Maggiore z 13. storočia, vyhľadávaná je aj katedrála sv. Lorenza (patrón mesta). Jej výstavba začala v 14. storočia, dodnes však nie je kompletne dokončená.

Cenovo výhodné ubytovanie

Pri prezeraní hotelov cez stránky online rezervačných systémov si môžete zariadenia zoradiť podľa rôznych zariadení, napríklad podľa ceny. Cenovo výhodný je napríklad trojhviezdičkový Etruscan Chocohotel, nachádzajúci sa 1 km od historického centra mesta a hlavnej vlakovej stanice. Na požiadanie je dostupný bezplatná doprava medzi hotelom a letiskom. Po príchode Vás personál privíta s čokoládou, počas pobytu Vám ochotne zorganizuje rôzne ochutnávky. V čokoládovom štýle sú vybavené aj ubytovacie jednotky, niektoré majú dokonca aj hraciu konzolu Playstation. Samozrejmosťou je klimatizácia, TV a kúpeľňa (vaňa alebo sprchový kút). K dispozícii je bezplatné Wi-Fi pripojenie a súkromné parkovanie zdarma. Ubytovať sa môžete aj s domácim miláčikom (bez poplatku). Veľkou výhodou je strešná terasa s bazénom, ktorá ponúka krásny výhľad na mesto. Aktuálne ceny ubytovania a recenzie predošlých hostí si neváhajte prezrieť kliknutím na názov hotela vyššie.

Pár pekných záberov z Perugie

Vyše 1 km od historického centra sa nachádza aj známy štvorhviezdičkový Hotel Exe Perusia. Pri včasnej rezervácii sa dá pobyt zakúpiť za veľmi výhodné ceny. Súčasťou hotela je kvalitná reštaurácia. Každé ráno sa podávajú raňajky (v cene pobytu), v lete si ich môžete vychutnať na vonkajšej terase. Ich súčasťou sú domáce zákusky, jogurty a čerstvé ovocie. Klimatizované izby sú kvalitne zariadené, samozrejmosťou je vlastná kúpeľňa a TV. Nechýba ani bezplatné Wi-Fi pripojenie na internet a hotelové parkovisko (tiež zdarma). Kliknutím na odkaz vyššie si môžete zobraziť aktuálne ceny a možnosti rezervácie.

gate-in-perugia-italy-146030-m

Objednať ubytovanie v Perugii!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, apartmánov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *