Stomorska leží na jednom z najkrajších chorvátskych ostrovov

Publikované mar 31, 2014 v kategórii Chorvátsko

Stomorska leží na jednom z najkrajších chorvátskych ostrovov

V oblasti strednej Dalmácie sa v blízkosti známeho ostrova Brač nachádza menší ostrov Šolta, ktorý mnohí označujú ako jeden z najkrajších chorvátskych ostrovov. Jeho najstarším letoviskom je osada Stomorska na severovýchode.

Miestni obyvatelia sa živia tradične poľnohospodárstvom a rybolovom, niektorí sa zaoberajú cestovným ruchom. Prvý hotel tu stál už v roku 1938, nejedná sa však o žiadne rušné letovisko plné dovolenkárov.

Atrakcie obce

Stomorska je ideálnym miestom na pokojnú dovolenku, napríklad pre rodiny s menšími deťmi. Odporúčame navštíviť miestne reštaurácie, v ktorých sa podávajú tradičné dalmátske špeciality a pokrmy z darov mora. Spomedzi miestnych výrobkov môžete ochutnať víno Dobričić, olivový olej Šoltanka, perník Paprenjak a rozmarínový med.

Zábery zo Stomorskej

Nad osadou stojí na kopci Vela Straža barokový mariánsky kostol Gospa u borima z 18. storočia, nájdete pri ňom aj cintorín s fragmentmi antických sarkofágov.

Tipy na zátoky

V okolí je množstvo malých pláží, ktoré tvoria drobné okrúhle kamienky. Nájdete ich hlavne na južnom pobreží Šolty v zátokách Livka, Travna, Stračinska a Grabova. Za kúpaním sa môžete vydať aj na spomínaný ostrov Brač, prípadne do okolitých letovísk.

Možnosti ubytovania

Ubytovanie ponúka malý kemp a súkromné apartmány. Ďalšou možnosťou je luxusná rezidencia Villa Fortuna Summer Residence, ktorá je situovaná len 100 metrov od pláže. K dispozícii je veľká terasa s ležadlami a grilom, veľkou výhodou je krásna okolitá príroda. V cene pobytu sú raňajky, samozrejmosťou je aj bezplatné Wi-Fi pripojenie a parkovanie. Hostia môžu využívať krytý bazén a nonstop otvorenú jedáleň. Ubytovacie jednotky sú elegantné a výborne zariadené. Všetky apartmány sú klimatizované a majú jednu alebo viacero spální. Samozrejmosťou je balkón s výhľadom na more, priestranná obývačka s LCD TV, moderná kúpeľňa a plne vybavená kuchynka s jedálenským kútom. Aktuálne ceny a fotky zariadenia si zobrazíte kliknutím na predošlý odkaz.

200 metrov od pláže ležia trojhviezdičkové Apartments Dalmatia. Okrem skvelej polohy majú aj priateľskú atmosféru, výborný personál a kvalitné vybavenie. V blízkosti je centrum obce s reštauráciami a kaviarňami. V celom areáli je bezplatné Wi-Fi pripojenie, parkovanie je spoplatnené (2€/deň). Klimatizované apartmány majú zariadenú terasu s výhľadom, kúpeľňu so sušičom vlasov, TV a kuchynku s jedálňou. Ceny ubytovania a možnosti rezervácie nájdete po kliknutí na názov apartmánov.

25532547

Objednať ubytovanie v Stomorskej!

Ceny: už od 25 EUR

Obrovský výber z hotelov, apartmánov, penziónov a rôznych ďalších ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *