Toskánska Lucca je atraktívna pre turistov

Publikované jan 8, 2014 v kategórii Taliansko

Toskánska Lucca je atraktívna pre turistov

Veľkým snom mnohých cestovateľov je taliansky región Toskánsko. Preslávilo ho hlavne renesančné umenie, kvalitné víno a prírodné krásy. Tvorí ho viacero väčších a menších provincií.

Jednou z nich je Lucca, ktorej centrom je mesto s rovnakým názvom. Možno ste o nej nikdy nepočuli, kedysi však bola druhým najväčším mestom v celom Taliansku. Leží približne 25 km od známejšej Pisy a 75 km od Florencie.

Lákadlá pre turistov

Pozoruhodná architektúra, romantické uličky, čarovné námestia. Lucca patrí medzi hŕstku miest, v ktorých sa zachovali pôvodné mestské hradby. Uzatvárajú historické centrum pred okolitým rušným svetom, vďaka čomu si budete môcť naplno vychutnať jeho neopísateľnú atmosféru.

Krásy mesta na videu

Jednotlivé námestia sú prepojené sieťou uličiek, čím sa prehliadka mesta veľmi uľahčuje. Oplatí sa však orientovať sa pomocou mapy, ktorú si môžete zdarma vyzdvihnúť v informačnom centre blízko brány Porta San Donato. Veľmi príjemné je napríklad námestie Piazza San Michele s kostolom San Michel in Foro, ktorý sa môže pochváliť bohatom románskou výzdobou.

Kvalitné ubytovanie za férové ceny

V oblasti ubytovania je Taliansko známe svojimi príjemnými B&B zariadeniami. Ubytovať sa môžete samozrejme aj v hoteloch, ponuka je dostatočne široká. Kompletný prehľad nájdete na rezervačných systémoch. Ak si chcete svoj pobyt užiť v apartmánovom zariadení, skúste napríklad Lucca in Villa San Marco. Vynikajúce ohlasy, hostia vo svojich recenziách chvália najmä úžasný prístup majiteľov. Osobne Vám napríklad pred pobytom zavolajú a potvrdia čas príchodu, po príchode Vám radi odporučia zaujímavé atrakcie v meste. Veľkou výhodou je aj poloha 200 metrov od hradieb obklopujúcich historické centrum. Štúdiá a apartmány sú klimatizované, samozrejmou súčasťou je kúpeľňa a TV s plochou obrazovkou. Nechýba ani kuchynka s jedálenským kútom. V celom zariadení je k dispozícii bezplatné Wi-Fi a parkovanie, bez poplatku sa môžete ubytovať aj so psom alebo iným zvieraťom. Aktuálne ceny ubytovania si môžete prezrieť po kliknutí na odkaz vyššie.

V podobnej vzdialenosti od hradieb je situované aj B&B Il Giardino Del Pettirosso. Obklopuje ho záhrada s letným altánkom a lehátkami. V cene pobytu sú samozrejme raňajky (veľmi chutné), ich súčasťou sú aj domáce zákusky a džemy. Všetky ubytovacie jednotky sú klimatizované, samozrejmou súčasťou je vlastná kúpeľňa a LCD TV. Hostia môžu využiť bezplatné súkromné parkovisko a Wi-Fi pripojenie na internet v celom areáli. Kliknutím na názov zariadenia môžete uskutočniť rezerváciu.

lucca-street-864203-m

Objednať ubytovanie v Lucce!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, hostelov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Jeden komentár

  1. Včera mi odtiaľ prišla pokuta v žiadnom prípade nejazdíte do historického centra aj keď si tam kúpite parkovné

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *