Beroun láka turistov hlavne na hrad Karlštejn

Publikované nov 30, 2013 v kategórii Česko

Beroun láka turistov hlavne na hrad Karlštejn

Beroun je menšie okresné mesto v západnej časti Česka, leží na sútoku riek Berounka a Litavka. Patrí medzi obľúbené turistické destinácie, dôvodom je napríklad známy stredoveký hrad Karlštejn.

Veľkou výhodou mesta je jeho poloha, vďaka ktorej je už od stredoveku významnou dopravnou križovatkou. Od hlavného mesta Praha je vzdialený len približne 30 km. Obklopujú ho chránené krajinné oblasti Křivoklátsko a Český kras.

Dôležité pamiatky v Beroune

Prvá zmienka o tomto historickom kráľovskom meste pochádza z roku 1265, toto územie však bolo osídlené už dávno predtým. Beroun sa pýši množstvom pamiatok, o ktoré sa mesto príkladne stará. Práve vďaka tomu získalo v roku 2009 ocenenie „historické mesto roka“.

Pekné zábery mesta

Medzi turistami je najväčší záujem o hrad Karlštejn, nachádzajúci sa v obci Budňany. História hradu siaha do roku 1348, kedy sa začal stavať na príkaz českého kráľa a rímskeho cisára Karla IV., ktorý v ňom uložil kráľovské poklady (zbierky relikvií a ríšskych korunovačných klenotov). Informácie o otváracích hodinách a výške vstupného nájdete tu.

Tipy na hotely a penzióny

V Beroune nájdete dostatok kvalitných ubytovacích zariadení. Osobne zvyknem uskutočňovať rezerváciu pobytu vopred cez rezervačné systémy.

Veľmi dobré hodnotenia a výhodné ceny má trojhviezdičkový Penzion Domino, nachádzajúci sa blízko brehov rieky Berounka. Penzión má veľmi dobré napojenie na verejnú dopravu, v blízkosti je autobusová zastávka. Centrum Berounu je vo vzdialenosti približne 300 metrov, pražské letisko je vzdialené 19 km. Súčasťou jednoducho zariadených izieb je vlastná kúpeľňa a TV. V areáli je bezplatné Wi-Fi pripojenie, hostia môžu využiť bezplatné parkovisko. V cene pobytu sú raňajky. Ubytovanie pre troch (dvaja dospelí a dieťa) stojí od 35€/noc.

V podobnej cenovej hladine je aj ďalší hotel, ktorý sa taktiež môže pochváliť pozitívnymi ohlasmi od predošlých návštevníkov. Trojhviezdičkový Hotel Maxim sa nachádza v historickom centre mesta pri rieke Berounka. Súčasťou príjemne zariadených izieb je okrem LCD TV a vlastnej kúpeľne aj vlastný balkón s výhľadom na rieku a mesto. Bezplatné Wi-Fi a parkovanie, spoplatnené raňajky. Za dvojlôžkovú izbu zaplatíte od 35€/noc.

Beroun_radnice

Objednať ubytovanie v Beroune!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, hostelov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *