Belehrad

Publikované júl 31, 2013 v kategórii Srbsko

Belehrad

Hlavné a zároveň najväčšie mesto Srbska. Kedysi dokonca hlavné mesto bývalej Juhoslávie. Hospodárske a kultúrne centrum krajiny. Belehrad má polohu na sútoku riek Dunaj a Sáva.

Počas histórie bol Belehrad viackrát ťažko poškodený, naposledy v roku 1999, kedy bol bombardovaný vojskami NATO.

Srbskej metropole sa však podarilo ustáť všetky rany a pomaly rastie aj záujem turistov. Belehrad je moderné mesto, napriek náročnej histórii sa tu však podarilo zachovať niekoľko pamiatok zo starších dôb.

Katedrála svätého Sávu je pomenovaná podľa srbského národného hrdinu, ktorý žil v 12. storočí. Nachádzajú sa tu aj jeho pozostatky. Stojí na mieste, kde v 16. storočí zničili tureckí okupanti pôvodný chrám. Jeho kapacita je neuveriteľných 15 000 ľudí. Nachádza sa vo štvrti Vračar a je jedným zo symbolov Srbska.

Zábery z Belehradu

Letisko Belehrad Nikola Tesla je pomenované po známom srbskom vynálezcovi. Nachádza sa 12 km západne od centra mesta. Využívajú ho aj nízkonákladové spoločnosti – napríklad easyJet a Wizz Air. Svoju základňu tu majú národné srbské aerolínie s názvom Jat Airways.

Pokiaľ chcete objavovať krásy Belehradu, alebo sa sem chystáte zavítať z iných dôvodov, s najväčšou pravdepodobnosťou budete potrebovať ubytovanie. Zabezpečiť si ho môžete cez rezervačný systém, ktorý má v ponuke množstvo ubytovacích zariadení v Belehrade.

Mesto sa pýši množstvom kvalitných hotelov s vynikajúcimi hodnoteniami od návštevníkov. Hlavným dôvodom je asi priateľskosť a pohostinnosť Srbov, ktorí si vážia každého jedného turistu. Z tohto dôvodu tu len veľmi ťažko nájdete ubytovacie zariadenie, ktoré by malo vyslovene zlé recenzie od návštevníkov.

Priamo v centre mesta ponúka nocľah štvorhviezdičkový Life Design Hotel. V jeho elegantných a klimatizovaných izbách sa budete zaručene cítiť veľmi príjemne a uvoľnene. Súčasťou je moderná kúpeľňa. Pre hotelových hostí je k dispozícii saunový svet a kúpele Five Elements. Tu sa taktiež nachádza niekoľko sáun, ale aj parné kúpele a ďalšie zaujímavé atrakcie, ako napríklad tropické dažďové prehánky. Hostia si môžu dopriať relax v podobe relaxačných a liečebných procedúr (napríklad masáže). Chutné národné a regionálne špeciality podávajú v hotelovej reštaurácii Privilege. V cene pobytu sú raňajky. Bezplatné Wi-Fi pripojenie na internet a parkovanie v hotelovej garáži taktiež zdarma. Pozitívne recenzie od hostí, odporúčame. Izba pre dvoch stojí už od 75€/noc.

Hostel Fair je vhodný pre tých, ktorí hľadajú ubytovanie v blízkosti národného výstaviska Belgrade Fair. Jednoduché izby, bezplatné Wi-Fi aj parkovanie. Raňajky spoplatnené sumou 3€. Dvojlôžková izba sa dá rezervovať už od 16€/noc.

Lacné ubytovanie v Belehrade poskytuje Hostel Parliament. Poloha v historickej budove starého mesta. V okolí sa nachádzajú potraviny, rôzne obchody a reštaurácie. Niektoré z klimatizovaných izieb majú aj vlastnú kúpeľňu. Bezplatné Wi-Fi aj parkovanie. Cena dvojlôžkovej izby od 31€/noc.

Ak máte skúsenosti s hotelmi v Belehrade, môžete využiť komentáre pod článkom.

562776_kalemegdan_stairs_2

Objednať ubytovanie v Belehrade!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, hostelov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *