Netypická dovolenka na Liparských ostrovoch

Publikované apr 11, 2014 v kategórii Taliansko

Netypická dovolenka na Liparských ostrovoch

Liparské ostrovy sa odlišujú od ostatných klasických turistických destinácii v Taliansku. Tvorí ich 7 vulkanických ostrovov, ktoré obýva niekoľko tisíc obyvateľov. V priebehu bohatej histórie ich tu však zvyklo žiť podstatne viac.

Hlavným ostrovom je Lipari, nachádza sa tu aj najviac ubytovacích zariadení. Ubytovať sa môžete aj na ďalších väčších ostrovoch, napr. Vulcano, Stromboli a Santa Marina Salina.

Turistické atrakcie na ostrovoch

Súostrovie leží vo vulkanickom pásme medzi slávnym Vezuvom a nemenej známou Etnou, sicílska pevnina je vo vzdialenosti približne 50 km. Najbližšie je k nej ostrov Vulcano, ktorý je zaujímavý vďaka prírodným bahenným kúpeľom. Miestne bahno sa vyznačuje vysokým obsahom síry a má veľmi priaznivé účinky na liečbu mnohých ochorení (alergie, kožné problémy, reuma, choroby dýchacích ciest a veľa ďalších). Vďaka sírnym plynom má more v okolí veľmi vysokú teplotu, ktorá môže dosahovať až 35°C.

Pár minút záberov

Ak by ste radi videli činnú sopku (v Európe ich už veľa nezostalo), navštívte Stromboli. Jej pravidelné erupcie priebiehajú v 15 až 30 minútových intervaloch. Pri prípadnej návšteve si nesmiete nechať ujsť ani vlievanie lávy do mora, ktoré sa odohráva v severozápadnej časti ostrova.

More pri Liparských ostrovoch je vhodné na kúpanie, bohužiaľ sa tu však nenachádza veľa pláží. Keď však na nejakú narazíte, väčšinou stojí za to – napríklad na ostrove Stromboli majú pláže uhľovočierny piesok. Niektoré oblasti (napríklad ostrovček Filicudi) sú podľa mnohých rajom pre potápačov..

Tipy na apartmány

Na väčšine ostrovov nájdete rôzne hotely, veľmi populárne je však ubytovanie v apartmánoch. Na ostrove Lipari má veľmi pozitívne ohlasy napríklad štvorhviezdičkové zariadenie Residence Hotel La Giara. Hostia si pochvaľujú príjemný personál, výbornú atmosféru, výhodnú polohu a kvalitné vybavenie ubytovacích jednotiek (štúdiá a apartmány). Zariadenie sa nachádza v tichej polohe, prístav je vo vzdialenosti 5 minút chôdze. V blízkosti je centrum ostrova a pláž. Všetky ubytovacie jednotky sú klimatizované, ich samozrejmou súčasťou je balkón. Nechýba ani vlastná kúpeľňa a kuchynka. V cene pobytu sú raňajky. Hostia majú k dispozícii bezplatné parkovanie a Wi-Fi pripojenie. Pre zobrazenie cien kliknite na odkaz vyššie (názov zariadenia).

50 metrov od prístavu a zároveň v centre ostrova sa nachádza apartmánové zariadenie Affittacamere Lo Nardo. Ubytovacie jednotky sú zariadené v tradičnom regionálnom štýle, samozrejmosťou je plne vybavená kuchynka s jedálenským kútom a vlastná kúpeľňa. Niektoré majú aj balkón. Bezplatné Wi-Fi a parkovanie. Viac informácii a aktuálne ceny ubytovania sa zobrazia po kliknutí na odkaz vyššie.

vapour-in-vulcano-island-919105-m

Objednať ubytovanie na Liparských ostrovoch!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, apartmánov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *