Omiš

Publikované júl 18, 2013 v kategórii Chorvátsko

Omiš

Prístavné mesto na juhozápadnom pobreží Chorvátska. Omiš sa nachádza 25 km od Splitu, ktorý je druhým najväčším mestom krajiny.

Väčšinu roka si toto mestečko užíva tichý a pokojný život, počas letnej sezóny sem však každoročne zavíta množstvo dovolenkárov. Tých sem láka more a pláže. Návštevníci tu môžu navštíviť aj rôzne pamiatky, najstaršou je Kostol sv. Petra (Petrova crkva). Jedným z vrcholov leta v Omiši je miestny festival.

Najbližšie letisko sa nachádza v blízkom Splite, len malá časť turistov sem však cestuje letecky.

Pri hľadaní nocľahu v Omiši väčšinou narazíte na ponuky ubytovania v súkromí. Mesto žije z cestovného ruchu a preto veľa ľudí prenajíma apartmány turistom.

Apartmány a hotely je možné rezervovať cez rezervačný systém, v ktorého ponuke nájdete desiatky rôznych ubytovacích zariadení. Odporúčame uskutočniť rezerváciu dostatočne včas. Počas leta je o ubytovanie v Omiši veľký záujem a väčšina zariadení je preto plne obsadená.

Zábery z Omišu

150 metrov od pláže sa nachádza zariadenie Apartments Visnja. 3 hviezdičky, poloha v obci Ruskamen, pozitívne hodnotenia hostí. Súčasťou klimatizovaných apartmánov je aj vlastná kuchynka a balkón, z ktorého si môžete vychutnať výhľad na more. V blízkosti sa nachádza viacero reštaurácii a kaviarní. Bezplatné parkovanie aj Wi-Fi pripojenie na internet. Ak Vás omrzí vylihovanie na pláži, neváhajte využiť možnosť absolvovania potápačského kurzu v obci. Je tu taktiež možné absolvovať splav rieky Cetina, alebo sa vybrať na výlet loďou na ostrovy Hvar a Brač. Apartmán pre 3 osoby stojí od 60€/noc.

Hostia si veľmi pochvaľujú aj Apartments Ivka. 3 hviezdičky, poloha neďaleko centra Omišu. K piesočnatej pláži sa dostanete za 5 minút chôdze. Zariadenie má ochotného majiteľa, s ktorým sa dohovoríte po anglicky. Klimatizované apartmány majú kompletne vybavenú kuchyňu, väčšina z nich má vlastný balkón. Bezplatné Wi-Fi pripojenie, parkovanie taktiež zdarma. Za apartmán pre 2 osoby zaplatíte od 75€/noc.

Máte skúsenosti s ubytovaním v Omiši? Neváhajte sa o ne podeliť nižšie v komentároch.

omis-duce-32

Objednať ubytovanie v Omiši!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, hostelov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *