Pláže a ubytovanie v slovinskom meste Koper

Publikované feb 7, 2014 v kategórii Slovinsko

Pláže a ubytovanie v slovinskom meste Koper

Len veľmi málo miest v Slovinsku sa môže pochváliť polohou pri Jadranskom mori. Jedným z týchto „šťastlivcov“ je aj Koper, kde sa okrem iného nachádza najdôležitejší prístav v krajine.

Koper susedí s talianskym mestom Terst. Je bilingválnym mestom, oficiálnym jazykom je okrem slovinčiny aj taliančina. Ubytovanie môžete nájsť cez rezervačné systémy, v tomto článku poradíme s výberom vhodného zariadenia.

Pláže a turistické atrakcie

Vďaka výhodnej geografickej polohe bolo územie Koperu osídlené už v dávnych dobách. Najvýznamnejšie pamiatky sa nachádzajú v okolí hlavného námestia, ktoré je pomenované po juhoslovanskom politikovi Josipovi Titovi. Návštevníci vyhľadávajú napríklad Prétorský palác z 15. storočia (dnes tu sídli mestská správa) a palác Lodžie, tiež z 15. storočia. Spomedzi sakrálnych pamätihodností stojí za zmienku napríklad katedrála Nanebovzatia Panny Márie. Za poplatok si môžete z vrcholu veže užiť výhľad na okolie.

Koper z vtáčej perspektívy

Koper je v prvom rade priemyselné mesto, žiadne známejšie pláže sa tu nenachádzajú – budete za nimi musieť vycestovať do okolia.

Kde sa ubytovať?

Pri výbere vhodného hotela/apartmánu preferujem rezervačné systémy. Pri každom zariadení sa dajú pozrieť hodnotenia od predošlých návštevníkov, ktoré veľmi uľahčujú výber. Hodnotenia zariadení v Koperi sú doslova otrasné a vo väčšine z nich by som sa asi nikdy neubytoval. Jedinou výnimkou je trojhviezdičkový Hotel Vodisek prevádzkovaný rodinou. Nachádza sa v administratívnom centre mesta, 700 metrov od najbližšej pláže. V podobnej vzdialenosti je aj železničná a autobusová stanica. Všetky izby sú klimatizované, ich súčasťou je vlastná kúpeľňa, TV a pracovný stôl. Hostia majú k dispozícii bezplatné Wi-Fi pripojenie a parkovanie, v cene pobytu sú aj raňajky. Aktuálne ceny ubytovania nájdete po kliknutí na odkaz vyššie.

Ďalšou možnosťou je ubytovať sa v blízkom Ankarane, miestne zariadenia však majú lepšie hodnotenia. Jedným z nich sú trojhviezdičkové Adria Apartments. Hostia majú k dispozícii súkromnú pláž, nechýba ani detské a volejbalové ihrisko. Príjemným prekvapením sú bowlingové dráhy, kúpele s posilňovňou a krytý bazén. Všetky apartmány sú klimatizované, samozrejmosťou je vlastná kúpeľňa a kuchynka. Nechýba ani bezplatné Wi-Fi, hostia môžu využívať aj súkromné parkovisko (zdarma). Raňajky sú spoplatnené. Viac informácii a recenzie predchádzajúcich návštevníkov si môžete zobraziť kliknutím na odkaz vyššie (názov apartmánov).

777-koper-4-wkhyn

Objednať ubytovanie v Koperi!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, apartmánov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *