Sprievodca ubytovaním a atrakciami v chorvátskej Komiži

Publikované jan 21, 2014 v kategórii Chorvátsko

Sprievodca ubytovaním a atrakciami v chorvátskej Komiži

Chorvátska prístavná obec Komiža je situovaná na západnom pobreží ostrova Vis pod najvyšším vrchom s názvom Hum (587 metrov nad morom). Je najväčším mestom ostrova.

Prvé zmienky o mestečku pochádzajú z 12. storočia, miestni obyvatelia sa už od nepamäti živia poľnohospodárstvom (vínna réva, ovocie, zelenina) a rybolovom (je tu mnoho rybích reštaurácii). Rozvíja sa tu aj cestovný ruch.

Pamiatky a atrakcie

Kvôli dlhej rybárskej a moreplaveckej tradícii súvisia viaceré atrakcie a podujatia práve s týmito morskými živočíchmi. Rybolovu sa venovali už pôvodné ilýrske kmene, ktoré územie ostrova obývali už stáročia pred Kristom. Miestne rybárske múzeum zachytáva prácu, život a vývoj techniky lovu rybárov. Nájdete ho v historickej budove bývalej pevnosti z 16. storočia, ktorá dominuje starej časti mesta.

Veľmi pekné zábery z Komiže

Spomedzi pamätihodností patrí medzi najzaujímavejšie stavby napríklad renesančný mariánsky kostol Gospa Gusarica zo 16. storočia. Nájdete ho pri mori v severozápadnej časti mesta.

Podmienky na kúpanie

Pláže v Komiži sú veľmi pekné, tvoria ich okruhliaky. Pláž Gusarica sa nachádza priamo pri spomínanom kostole. Ďalšie pekné pláže sú napríklad Nova Pošta a Velo Žalo. Komiža má skvelé podmienky pre potápanie, jachting a športový rybolov. Pekné zátoky a upravené pláže nájdete aj v hlavnom meste Vis (vzdialený 9 km).

Kvalitné ubytovacie zariadenia

Jedným z najdôležitejších predpokladov príjemnej dovolenky je výber kvalitného ubytovacieho zariadenia. Ubytovanie v Komiži poskytujú prevažne apartmány, kompletnú ponuku si môžete prezrieť na stránkach rezervačných systémov. Pozitívne ohlasy má napríklad trojhviezdičkové apartmánové zariadenie Komiza Provita Guesthouse. Výhodou je poloha priamo v zátoke, len 30 metrov od pláže. V bezprostrednej blízkosti je aj centrum obce, v ktorom nájdete rôzne reštaurácie a obchod s potravinami. Všetky apartmány sú klimatizované, samozrejmou súčasťou je vlastná kuchynka s jedálňou, kúpeľňa so sprchovým kútom, obývačka a minimálne jedna spálňa. Samozrejmosťou je bezplatné Wi-Fi pripojenie aj súkromné parkovanie. Aktuálne ceny ubytovania a bližšie informácie nájdete na odkaze vyššie.

Pozitívnymi recenziami od predchádzajúcich návštevníkov sa môžu pýšiť aj trojhviezdičkové Apartments Zambarlin. Pláž je vzdialená 500 metrov, centrum Komiže je vo vzdialenosti 400 metrov. Zariadenie obklopuje príjemná záhrada s grilom. Všetky ubytovacie jednotky sú klimatizované a majú balkón s výhľadom. V obývačke nechýba posedenie a TV s plochou obrazovkou, súčasťou plne vybavenej kuchynky je aj jedálenský kút. V kúpeľni nájdete okrem sprchy aj sušič vlasov. K dispozícii je bezplatné Wi-Fi a parkovanie. Rezerváciu je možné uskutočniť kliknutím na názov apartmánov.

croatia-komiza-1-590880-m

Objednať ubytovanie v Komiži!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, hostelov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *