Tribunj má príjemné a čisté more

Publikované dec 5, 2013 v kategórii Chorvátsko

Tribunj má príjemné a čisté more

3 km od známeho chorvátskeho turistického letoviska Vodice sa nachádza rybárska prístavná dedinka s názvom Tribunj. Dovolenkárov sem láka more, ktoré je podľa niektorých názorov najčistejšie v celej oblasti Jadranu.

Rybári ponúkajú každé ráno na trhu svoje čerstvé úlovky, o ktoré je veľký záujem. Miestni obyvatelia sa živia aj cestovným ruchom – poskytujú turistom apartmány na prenájom.

Významné historické pamätihodnosti

Jednou z najstarších sakrálnych pamiatok je kostol sv. Mikuláša z 15. storočia, ktorý sa týči na kopci nad dedinou. Okrem neho tu môžete vidieť napríklad pozostatky hradu Jurjevgrad zo 17. storočia (slúžil ako obrana pred Turkami) a kostol Nanebovzatia Panny Márie z konca 19. storočia.

Kúpanie a pláže

Hlavným cieľom návštevy turistov je samozrejme kúpanie v Jadranskom mori. V okolí sa nachádzajú veľmi príjemné zátoky, skúste navštíviť napríklad zátoku Rupa a Sovlja (západný smer). Návštevníci vyhľadávajú aj pláže v okolitých mestách. Pri meste Šibenik sa nachádza obec Solaris (vzdialená asi 20 km od Tribunju). Tá sa môže pochváliť rozsiahlou plážou Bijela plaža, ktorá bola vďaka svojej kvalite ocenená tzv. „modrou vlajkou“.

Zábery z dovolenky v Tribunji

Kde sa ubytovať?

V rezervačných systémoch si môžete vybrať zo širokej ponuky apartmánov v Tribunji. Výnimočne pozitívne hodnotenia má trojhviezdičkové zariadenie Apartments Jerine, vzdialené 500 metrov od centra obce. Najbližšia kamenistá pláž je vo vzdialenosti 300 metrov, v podobnej vzdialenosti je aj reštaurácia a potraviny. Hostia si pochvaľujú priateľský prístup majiteľov, s ktorými sa dá dohovoriť po anglicky. Apartmány sú čisté a priestranné, ich súčasťou je balkón s výhľadom na bazén. Samozrejmosťou je vlastná kúpeľňa so sprchovacím kútom a plne vybavená kuchynka. Všetky ubytovacie jednotky sú klimatizované, nechýba ani TV s plochou obrazovkou. Hostia majú k dispozícii bezplatné parkovanie, bohužiaľ však chýba pripojenie na internet. Aktuálne ceny nájdete po kliknutí na názov zariadenia vyššie.

Veľmi obľúbená je aj trojhviezdičková Villa Diana, nachádzajúca sa priamo na pobreží v blízkosti prístavu. Neponúka však apartmánové ubytovanie, čiže súčasťou izieb nie je kuchyňa. Ubytovacie jednotky sú však vybavené balkónom, klimatizáciou, chladničkou a kúpeľňou. Personál je príjemný a ochotný, organizuje rôzne výlety (napr. do národných parkov Krka a Kornati). Bezplatné Wi-Fi aj parkovanie, v cene pobytu sú raňajky. Aktuálne ceny a možnosti rezervácie sa zobrazia po kliknutí na odkaz vyššie.

Marina Tribunj

Objednať ubytovanie v Tribunji!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, hostelov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *