Atrakcie a tipy na ubytovanie vo Veli Lošinj

Publikované mar 19, 2014 v kategórii Chorvátsko

Atrakcie a tipy na ubytovanie vo Veli Lošinj

Jedným z letovísk ostrova Lošinj je prístavné mestečko Veli Lošinj. Leží 4 km od mestečka Mali Lošinj, ktorý je paradoxne väčší. Obe sú považované za významné liečebné kúpeľné mestá, dovolenkárov lákajú aj pláže.

Pôvabnú atmosféru slnečného prímorského mestečka dotvára svojská architektúra a bohatá vegetácia. Viacero krásnych parkov vytvorili už v 19. storočí obchodníci a námorní kapitáni, ktorí sem priviezli vzácne rastliny.

Tipy na atrakcie

Miestne územie bolo osídlené už začiatkom stredoveku. Najstaršou stavbou je románsky kostol svätého Mikuláša, spomedzi sakrálnych pamätihodností stojí za zmienku aj barokový kostol svätého Antonína. Jeho interiér ukrýva napríklad obrazy talianskych umelcov.

Ak chcete históriu mestečka spoznať bližšie, skúste vyhľadať napríklad expozíciu námornej tradície. Nájdete ju v strážnej veži Kula, ktorá bola postavená v 15. storočí na ochranu pred útokmi pirátov.

Zátoky a pláže

Pláže letoviska Veli Lošinj sú prevažne skalnaté a majú vybetónované móla na opaľovanie. Jednu z najznámejších pláží nájdete pred hotelom Punta (o tomto zariadení píšeme nižšie), ktorá bola vďaka svojej úrovni vyznamenaná modrou vlajkou. Má pozvoľný vstup do vody, ležadlá a slnečníky, plážový bar, rôzne vodné atrakcie (vodné lyže, wakeboarding, jazda na vodnom banáne, potápanie) a sprchy.

Prezrite si letovisko na videu

Ak preferujete pláže tvorené drobnými okrúhlymi kamienkami, zamierte k zátoke Rovenska. Je vzdialená približne 1 km od centra, má pozvoľný vstup do mora a je vhodná aj pre rodiny s menšími deťmi. Osviežiť sa môžete v plážovom bare, nachádza sa tu aj reštaurácia a ihrisko na vodné pólo.

Overený hotel

Okrem ubytovania v súkromí si môžete zvoliť aj pobyt v hoteli. Veľkej obľube sa teší štvorhviezdičkový Vitality Hotel Punta, nachádzajúci sa priamo pri spomínanej najlepšej pláži v mestečku. Predošlí návštevníci vyjadrili vo svojich recenziách veľkú spokojnosť. Spomínajú hlavne vynikajúce čisté more, športové aktivity, krásne prostredie borovicových lesov a výborné vybavenie hotela. Odporúčam prečítať všetky recenzie, urobiť tak môžete po kliknutí na názov hotela. Hostia majú k dispozícii wellness centrum (vonkajší a krytý bazén, posilňovňa, vyhrievaná vírivka s morskou vodou, rôzne procedúry), kozmetický salón a reštauráciu. V nej sa podávajú hlavne špeciality z čerstvých rýb a darov mora. Všetky ubytovacie jednotky sú klimatizované a moderne zariadené, vybrať si môžete medzi klasickými izbami a priestrannými apartmánmi. Povinnou výbavou každej izby je vlastná kúpeľňa s vaňou, balkón a TV. Apartmány majú aj kuchynku s chladničkou a jedálenským kútom.

ADR-VELOHR-4

Objednať ubytovanie vo Veli Lošinj!

Ceny: už od 25 EUR

Obrovský výber z hotelov, apartmánov, penziónov a rôznych ďalších ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *