Pláže a liečebné kúpele v letovisku Vela Luka

Publikované apr 24, 2014 v kategórii Chorvátsko

Pláže a liečebné kúpele v letovisku Vela Luka

Na západnom pobreží chorvátskeho ostrova Korčula leží letovisko Vela Luka, ktoré je najväčším mestom na ostrove. Je strediskom cestovného ruchu, priemyslu (stavba lodí, výroba cestovín) a poľnohospodárstva.

Dovolenkári sem cestujú za plážami a liečebnými kúpeľmi Kalos. Špecializujú sa na choroby pohybového ústrojenstva, dýchacích ciest a ženské ochorenia. Blízko prístavu vyvierajú v zátoke Kale liečivé pramene.

Pamiatky a atrakcie

Archeologické nálezy v okolí potvrdzujú fakt, že Vela Luka bola osídlená už od konca staršej doby kamennej. Nad mestom sa nachádza veľká prehistorická jaskyňa Vela Spila, našlo sa tu obrovské množstvo rôznych predmetov. Je voľne prístupná a autom sa dá dostať až ku vhodu. Ďalšie náleziská sú na blízkych svahoch vrchu Spilinski rat.

Letná dovolenka

Dnešný názov získalo mestečko v 15. storočí, významnejší rozvoj zaznamenalo až v 19. storočí. Pobrežná časť bola zničená počas podmorského zemetrasenia a tsunami v roku 1978.

Tipy na pláže

V blízkosti letoviska sa nachádza ostrovček Proizd, ktorého pláž bola vyhlásená za najkrajšiu pláž roka 2007 v Chorvátsku. Hlavne jeho východná časť svojou krásou vyráža dych. V letnej sezóne sem pravidelne premáva lodné spojenie, plavba z centra trvá približne 30 minút.

Priamo vo Vela Luke sa nachádzajú kamienkové pláže s vybetónovanými mólami na opaľovanie. Okolitá vegetácia siaha až k brehu. Mestská pláž je priamo v meste, nájdete ju v blízkosti bývalého hotela. Príjemné kúpanie si môžete užiť v menších zátokách na severozápade.

Overené ubytovanie

Cenovo výhodným zariadením s výbornými ohlasmi predošlých hostí je trojhviezdičkové B&B Vela Luka. Všetky recenzie si môžete prečítať po kliknutí na predošlý odkaz. Poloha 20 metrov od pobrežnej promenády a 500 metrov od najbližšej pláže. V blízkom okolí je trajektový prístav, autobusová stanica a obchod s potravinami. Raňajky sú v cene pobytu, samozrejmosťou je aj bezplatné Wi-Fi. Parkovisko bohužiaľ nie je k dispozícii. Všetky ubytovacie jednotky sú klimatizované, niektoré izby majú aj balkón s výhľadom na more. Povinnou výbavou je aj ventilátor, TV s plochou obrazovkou, chladnička a kúpeľňa.

Ak preferujete apartmány, dobrou voľbou je trojhviezdičková Villa Telenta Korcula. Súčasťou zariadenia je reštaurácia s terasou, z ktorej si môžete vychutnať výhľad na more. Hostia majú k dispozícii bezplatné Wi-Fi aj parkovanie, v cene pobytu sú taktiež raňajky. Klimatizované apartmány majú jednu alebo dve spálne a terasu s výhľadom na more. Samozrejmou súčasťou je vlastná kuchynka, kúpeľňa a obývačka s TV. Aktuálne ceny a možnosti rezervácie si neváhajte prezrieť po kliknutí na názov vily.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Objednať ubytovanie vo Vela Luke!

Ceny: už od 25 EUR

Obrovský výber z hotelov, apartmánov, penziónov a rôznych ďalších ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *