Tarcal preslávilo hlavne tokajské víno

Publikované aug 5, 2014 v kategórii Maďarsko

Tarcal preslávilo hlavne tokajské víno

Zhruba 50 km od Miškolcu a 80 km od Košíc sa nachádza atraktívna maďarská obec Tarcal. Je súčasťou známej vinárskej oblasti Tokaj-Hegyalja, ktorá je od roku 2002 zapísaná na zozname UNESCO.

História vinárstva siaha do stredoveku, prvé písomné zmienky o pestovaní hrozna pochádzajú približne z roku 1072. Najväčší rozmach zaznamenalo v 16. storočí. Rozsiahle vinice sa rozprestierajú na okraji pohoria Zemplén.

História a atrakcie

Historické stavby Tarcalu sú spojené hlavne so starým šľachtickým rodom Rákóczy. Spomedzi sakrálnych pamätihodností tu môžete obdivovať napríklad románsky kostol z roku 1615, kalvinistický kostol z 1564 a synagógu zo 17. storočia. Ďalšou pamiatkou je panstvo, ktoré obýval rod Andrássy niekoľko generácii. Bolo postavené v 16. storočí v barokovom štýle.

Počas návštevy mesta nezabudnite skočiť z útesu

Tipy na najlepšie hotely

Vynikajúce hodnotenia má päťhviezdičkový Andrássy Rezidencia Wine & Spa, ktorý sa pýši vlastným moderným kúpeľným centrom. Ubytovaní hostia majú k dispozícii kryté bazény, kúpeľnú jaskyňu, saunu, vírivku, parný kúpeľ a rôzne relaxačné procedúry (napr. masáže a vínna terapia). V cene pobytu sú raňajky, samozrejmosťou je aj bezplatné Wi-Fi a parkovanie. V hotelovej reštaurácii si môžete vychutnať miestne špeciality a kvalitné víno. Predošlí hostia si okrem vynikajúcej kuchyne pochvaľujú aj výborný prístup personálu a krásne prostredie. Odporúčam kliknúť na názov hotela a prečítať všetky recenzie. Všetky izby sú priestranné, luxusné, klimatizované a odhlučnené. Povinnou výbavou je kúpeľňa s vaňou a županmi, TV s plochou obrazovkou a DVD prehrávač, trezor a minibar.

Výborné hodnotenia má aj štvorhviezdičkový Castle Hotel Grof Degenfeld. Je situovaný v historickom panskom sídle, ktoré obklopujú rozsiahle vinice. Nechýba ani krásna záhrada s vonkajším bazénom. Raňajky sú zahrnuté v cene pobytu, k dispozícii je bezplatné pripojenie na internet aj parkovanie. Elegantne zariadené izby sú vybavené unikátnym nábytkom z čias Rakúsko-Uhorska a luxusnými tkaninami. Samozrejmosťou je klimatizácia, kúpeľňa, minibar a TV s plochou obrazovkou. Fotky hotela a aktuálne ceny ubytovania sa zobrazia po kliknutí na predošlý odkaz.

15814683

Objednať ubytovanie v Tarcali!

Ceny: už od 25 EUR

Obrovský výber z hotelov, apartmánov, penziónov a rôznych ďalších ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *