Lyžovanie a turistika v Štefanovej

Publikované okt 11, 2013 v kategórii Slovensko

Lyžovanie a turistika v Štefanovej

Osada Štefanová spadá administratívne pod obec Terchová. Nachádza sa vo Vrátnej doline v pohorí Malá Fatra. Oblasť je veľmi obľúbená medzi turistami.

Najviac návštevníkov zavíta do Štefanovej počas letnej a zimnej sezóny. Počas leta je veľkým lákadlom napríklad horská turistika, v zime sem návštevníci cestujú kvôli lyžiarskemu stredisku vo Vrátnej. V dnešnom článku si povieme o aktivitách v okolí a poradíme s výberom ubytovania.

Zimné aktivity – lyžovanie vo Vrátnej

Lyžiarske stredisko vo Vrátnej je od Štefanovej vzdialená len zopár kilometrov. Medzi priaznivcami zimných športov má toto moderné stredisko veľkú popularitu, radí sa medzi najlepšie strediská na Slovensku.

Na lyžiarov a snowboardistov tu čaká 17 zjazdoviek, ktoré sú dokopy dlhé 14 km. Na kopec sa dostanete vďaka 2 lanovkám a 12 vlekom. Okrem toho tu nájdete aj freeride zóny a snowboard park s rôznymi prekážkami, na svoje si prídu aj bežkári a skialpinisti.

Aktivity v lete

Horské prostredie Štefanovej je ideálne na turistiku, nachádzajú sa tu aj rôzne cyklotrasy. Za zmienku stojí vrch Veľký Rozsutec (1609 metrov nad morom), ktorý je považovaný za jeden z najkrajších vrchov na Slovensku. Mnohí ho označujú za symbol Malej Fatry, nachádza sa aj v logu národného parku. Podľa legendy je v okolí vrchu ukrytý Jánošíkov zlatý poklad.

S Jánošíkom sa spájajú aj ďalšie turistické atrakcie, napríklad Jánošíkove diery v národnej rezervácii Rozsutec. Sú sústavou tiesňav a kaňonov, pozostávajú z troch častí. Návštevníci tu môžu obdivovať aj vodopády.

Jánošíkove diery na videu

Tipy na penzióny v Štefanovej

V Štefanovej sa nachádza iba pár ubytovacích zariadení, podstatne viac ich je v blízkej Terchovej. Obľúbeným miestnym penziónom je napríklad trojhviezdičkový Penzión Sagan, ktorý sa môže pochváliť skutočne veľmi pozitívnymi hodnoteniami. Návštevníci si pochvaľujú príjemné prostredie, vynikajúcu kuchyňu, výhodnú polohu, čistotu a milý personál. Penzión sa nachádza na úpätí hory Rozsutec v nadmorskej výške 1610 metrov nad morom. Lyžiarske stredisko je vzdialené približne 2 km, Terchová je vo vzdialenosti 3 km. Hostia môžu využiť možnosť kyvadlovej dopravy k zjazdovkám. Súčasťou príjemne zariadených izieb je drevený nábytok, LCD TV a vlastná kúpeľňa. Niektoré majú aj balkón s výhľadom do doliny a na Rozsutec. Bezplatné Wi-Fi aj parkovanie, v cene pobytu sú raňajky vo forme bufetových stolov. Súčasťou penziónu je reštaurácia s terasou, v ktorej sa varia prevažne tradičné slovenské špeciality. Noc pre troch (dvaja dospelí a dieťa) stojí od 38€, počas sezóny sa cena môže vyšplhať vyššie.

Zákazníci sú veľmi spokojní aj so zariadením Chata pod Lampášom. Tento horský penzión sa nachádza 4 km od Terchovej, v bezprostrednej blízkosti začína turistická trasa na Veľký Rozsutec. Lyžiarske stredisko je vzdialené 1 km, premáva sem kyvadlová doprava. Súčasťou izieb je TV a vlastná kúpeľňa. Bezplatné Wi-Fi a parkovanie, raňajky sú v cene pobytu. Dvojlôžková izba s prístelkou pre dieťa stojí od 36€/noc.

IMG_3755_1600

Objednať ubytovanie v Štefanovej!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, hostelov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Jeden komentár

  1. Dobry den! Ako je to s kyvadlovou dopravou (Stefanova – Vratna), ktoru na stranke spominate?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *