Špecifická Stara Baška na juhozápadnom pobreží Krku

Publikované apr 26, 2014 v kategórii Chorvátsko

Špecifická Stara Baška na juhozápadnom pobreží Krku

Na juhozápadnom pobreží ostrova Krk, medzi morom a bielymi vápencovými stenami, leží malá obec Stara Baška. Skaly ju na rozdiel od ostatných okolitých obcí chránia pred bórou, vďaka čomu má dobré podmienky na kotvenie jácht.

V porovnaní s blízkym Punatom, Baškou a ďalšími letoviskami na ostrove sa Stara Baška vyznačuje aj ďalšími odlišnosťami. Jej obyvatelia majú vlastný zvláštny dialekt a svojrázny spôsob života. Tieto rozdiely sú spôsobené izolovanosťou obce. Kvôli prekážke v podobe vápencových kopcov sa sem dalo donedávna dostať iba z mora, dnes sú už však vybudované cesty. Tradičným zdrojom obživy je poľnohospodárstvo (vínna réva, olivy, ovocie) a rybolov, postupne sa rozvíja aj cestovný ruch.

Atrakcie a pláže

Stara Baška je ideálnym miestom na pokojnú dovolenku. Pri iných letoviskách sa názory dovolenkárov rozchádzajú, pri diskusiách o Starej Baške si však túto obec všetci jednohlasne pochvaľujú. Najväčším lákadlom je samozrejme miestna pláž, ktorá je (tak ako sa na toto letovisko patrí) tiež trochu zvláštna.

Zábery z pobrežia

Pláž v hlavnej zátoke má piesočnatý, kamienkový aj bahenný úsek. Krištáľovo čisté more obklopuje nízka vegetácia. V okolí sú ďalšie krásne pláže v menších nenápadných zátokách, dostať sa sem môžete napríklad plavbou na prenajatej loďke.

Kde sa ubytovať?

Ubytovacie kapacity tvorí blízky kemp a súkromné apartmány. Dvojhviezdičkový kemp nesie názov Mobile Homes Camp Skrila a poskytuje ubytovanie v mobilných domčekoch. Je situovaný zhruba 1 km od Starej Bašky. Recenzie od predošlých návštevníkov sú pozitívne, prečítať si ich môžete po kliknutí na názov kempu. Chvália napríklad možnosť ubytovania a kúpania na pláži so psom, pokojné prostredie, dobré vybavenie ubytovacích jednotiek a žiadnu preplnenosť turistami. Okrem pláže sú súčasťou areálu aj reštaurácie, obchody a pekáreň s čerstvým pečivom. Samozrejmosťou je bezplatné Wi-Fi pripojenie aj parkovanie. Klimatizované domčeky majú terasu s výhľadom na more, TV s plochou obrazovkou, kuchynku s jedálenskou časťou a vlastnú kúpeľňu.

Veľmi príjemné ubytovanie v Starej Baške pri kamienkovej pláži ponúka trojhviezdičkový Pansion Nadia. Predchádzajúci hostia chvália aj okolitú krajinu, pokojnú polohu, výbornú kuchyňu, príjemný personál a čistotu. Všetky hodnotenia zobrazíte kliknutím na názov penziónu. V blízkom okolí je bar. Raňajky sú spoplatnené, k dispozícii je bezplatné parkovanie a Wi-Fi pripojenie. Všetky ubytovacie jednotky sú klimatizované a príjemne zariadené, povinnou výbavou je balkón s výhľadom na hory alebo more. Súčasťou je aj kúpeľňa, chladnička a TV s plochou obrazovkou.

35154905

Objednať ubytovanie v Starej Baške!

Ceny: už od 25 EUR

Obrovský výber z hotelov, apartmánov, penziónov a rôznych ďalších ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *