Užitočné tipy pred cestou do Playa del Inglés

Publikované apr 21, 2014 v kategórii Španielsko

Užitočné tipy pred cestou do Playa del Inglés

Jedno z najobľúbenejších letovísk na Kanárskych ostrovoch láka dovolenkárov hlavne na dlhé pláže a priezračné more. Je známe aj ako destinácia nudistov a gayov, pre ktorých sú určené niektoré rezorty a pláže.

Ako sa sem dostať? Väčšina návštevníkov priletí lietadlom, hlavné letisko ostrova je od Playa del Inglés vo vzdialenosti približne 30 km. Lietajú sem aj rôzne nízkonákladovky. Pri vystihnutí správnej akcie sa dajú letenky kúpiť dosť lacno.

Ako sa dostať z letiska do Playa del Inglés

Po pristání sa presuňte k medzinárodnému terminálu -vyjdite na poschodie a nasledujte navigačné značky. Na presun do Playa del Inglés si môžete zvoliť spomedzi dvoch možností. Prvou je taxík, ktorých je zvyčajne na letisku vždy dosť. Cesta stojí okolo 35€, taxíky sú tak podstatne drahšie ako druhá možnosť – autobus. Do letoviska smeruje linka číslo 66, za jednosmerný lístok zaplatíte 4€. Cestovné poriadky zobrazíte kliknutím sem.

Atrakcie a pláže

Playa del Inglés leží medzi dvoma ďalšími obľúbenými letoviskami – Maspalomas a San Agustín. Medzi nimi sú vysoké piesočnaté duny Dunas de Maspalomas, ktorých oblasť je vyhlásená za národný park. Pobrežie tvoria dlhé kilometre krásnych piesočnatých pláží, ktoré pozvoľne klesajú do priezračnej morskej vody Atlantického oceánu. Po zotmení sú hlavnou atrakciou miestne kluby a diskotéky, kde sa môžete zabávať až do rána.

Aprílové zábery pláže a piesočnatých dún

Tipy na apartmány

Kúsok od pláže je situované dvojhviezdičkové zariadenie Apartamentos El Palmar. Predchádzajúci hostia vo svojich recenziách chvália čistotu, milý personál a adekvátne ceny. Všetky hodnotenia si môžete prečítať kliknutím na názov zariadenia. Hostia majú k dispozícii záhradu s terasou a vonkajším bazénom. V blízkom okolí je centrum mesta a nákupné centrá, v pešej dostupnosti je aj golfový areál. Priestranné apartmány majú balkón s výhľadom na bazén. Samozrejmou súčasťou je aj obývačka s TV, kúpeľňa a kuchynka. Za príplatok si môžete objednať raňajky alebo polpenziu. K dispozícii je bezplatné Wi-Fi pripojenie.

Len 50 metrov od pláže je situované trojhviezdičkové apartmánové zariadenie Los Caribes. Do rušného centra sa dostanete do 10 minút chôdze. Nevýhodou je však chýbajúce Wi-Fi pripojenie na internet. Priestranné apartmány majú vlastný balkón s výhľadom, obývačku s TV (plochá obrazovka), kúpeľňu, kuchynku s jedálňou a jednu alebo viacero spální. Nechýba ani ventilátor. Aktuálne ceny ubytovania a možnosti rezervácie sa zobrazia po kliknutí na odkaz vyššie.

palmtree-playa-del-ingles-1083426-m

Objednať ubytovanie v Playa del Inglés!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, apartmánov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *