Pakoštane – príjemný oddych pri mori

Publikované aug 12, 2013 v kategórii Chorvátsko

Pakoštane – príjemný oddych pri mori

V Chorvátsku sa nachádza množstvo prímorských destinácií, ktoré sú počas leta plné dovolenkárov. Jednou z tých menej známych je Pakoštane.

Pakoštane je menšia poľnohospodárska obec, nachádzajúca sa 8 km juhovýchodne od mesta Biograd na Moru. Nachádza sa tu prístav, v blízkosti ktorého sú menšie ostrovčeky.

Najpohodlnejšia forma dopravy do Pakoštanu je letecká. Najbližšie letisko sa nachádza v Zadare, je vo vzdialenosti približne 35 km. Premávajú sem hlavne nízkonákladovky, letenky sa preto dajú zohnať za výhodnú cenu.

Turisti sem cestujú kvôli prímorskej polohe a miestnym plážam. Tvoria ich okruhliaky, sú udržiavané. Väčšinou ich obklopujú borovicové lesy. Kúpať sa dá aj na okolitých ostrovčekoch. Na svoje si prídu aj milovníci vodných športov.

Zdrojom obživy miestnych obyvateľov je okrem poľnohospodárstva a rybolovu aj cestovný ruch, návštevníci tu tak ľahko môžu nájsť ubytovanie v súkromí. Miestne apartmány je možné rezervovať aj vopred, prostredníctvom rezervačného systému.

Pakoštane z vtáčej perspektívy

Dôvodom nespokojnosti s ubytovaním býva u niektorých dovolenkárov to, že sa nechajú zlákať najnižšou cenou. Nezabudnite si pri rezervácii cez rezervačný systém prečítať hodnotenia od hostí, ktorí už dané zariadenie navštívili. Odporúčame uskutočniť rezerváciu dostatočne vopred, „lepšie“ ubytovacie zariadenia sú zvyčajne počas letnej sezóny beznádejne vypredané.

V centre mesta sa nachádza trojhviezdičkové zariadenie Apartments Bakija. Poloha je veľmi výhodná, nachádza sa len 30 metrov od pláže Janjice. Vo vzdialenosti 200 metrov je piesočnatá pláž Kozarice. V okolí sa nachádza mnoho obchodov a reštaurácii. Súčasťou klimatizovaných apartmánov je vlastná kúpeľňa a plne vybavená kuchynka. Nechýba ani balkón, prípadne terasa. Niektoré ubytovacie jednotky majú výhľad na more. Apartmány obklopuje príjemná záhrada, v ktorej je možné grilovať. Bezplatné Wi-Fi aj parkovanie. Dvojlôžková izba sa dá rezervovať už od 45€/noc.

Výborné ohlasy má aj trojhviezdičková Villa San Marino. Od najbližšej kamienkovej pláže je vzdialená iba 30 metrov. Súčasťou klimatizovaných apartmánov je vlastná kúpeľňa a kuchynka. Všetky majú aj vlastný balkón so záhradným nábytkom, z ktorého je krásny výhľad na more. Súčasťou areálu je taverna Roko, v ktorej sa podáva hlavne grilované mäso a morské špeciality. Popri nich si môžete vychutnať aj chorvátske víno. Bezplatné Wi-Fi aj súkromné parkovisko. Raňajky sú spoplatnené sumou 7€. Apartmán pre 5 osôb stojí od 58€/noc.

Máte skúsenosti s ubytovaním v Pakoštane? Podeľte sa o ne v komentároch nižšie.

church_in_pakostane_by_lena1606-d4750hs

Objednať ubytovanie v Pakoštane!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, hostelov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *