Biele mesto Balčik

Publikované sep 5, 2013 v kategórii Bulharsko

Biele mesto Balčik

Turistická destinácia v severovýchodnej časti Bulharska. Balčik sa nachádza na pobreží Čierneho mora, v jeho blízkosti sa nachádzajú mestá Albena (7 km) a Varna (35 km).

Vo Varne sa nachádza aj najbližšie medzinárodné letisko. Letecky sa dajú kúpiť pomerne lacno, keďže sem premávajú hlavne nízkonákladové aerolínie.

Krásy Balčiku obdivoval už rímsky básnik Ovidius, ktorý ho nazval „bielym mestom“. Táto prezývka sa môže používať aj v dnešnej dobe, keďže mnoho miestnych domov je postavených z bieleho kameňa. Je to kvôli bielym pieskovcovým skalám, ktoré sa nachádzajú v blízkosti mesta.

Turisti bažiaci po pamiatkach tu zvyčajne navštívia napríklad letné sídlo rumunskej kráľovny Márie, ktoré je najviac vyhľadávanou turistickou atrakciou.

Pláže v Balčiku sú tvorené kamenistým pieskom. Nedosahujú však takú kvalitu ako ostatné pláže na pobreží Čierneho mora. Za kúpaním sa preto oplatí vycestovať do okolia.

V meste sa nachádzajú desiatky ubytovacích zariadení, ktoré je možné rezervovať aj vopred cez rezervačný systém. Počas letnej sezóny už býva väčšina z nich plne obsadená, preto si radšej nenechávajte rezerváciu na poslednú chvíľu.

Krátke video z prístavu

Veľmi lacné ubytovanie v Balčiku ponúka dvojhviezdičkový Pri Paskal Hotel, ktorý sa navyše môže pochváliť pozitívnymi ohlasmi turistov. Pláž je vzdialená 700 metrov od hotela, botanická záhrada je vo vzdialenosti 500 metrov. Všetky izby sú klimatizované a ponúkajú výhľad na Čierne more. Nechýba ani chladnička a vlastná kúpeľňa. Bezplatné Wi-Fi aj parkovanie. Dvojlôžková izba stojí len 20€/noc, za izbu pre štyroch zaplatíte 40€.

Pomerne obľúbený je aj dvojhviezdičkový Viktoria Family Hotel. Nachádza sa len pár desiatok metrov od pláže, do centra mesta sa dostanete za 5 minút jazdy autom. Súčasťou klimatizovaných izieb je vlastný balkón a kúpeľňa. Pre hostí je k dispozícii strešná terasa s vírivkou. V hotelovej reštaurácii sa pripravujú prevažne špeciality z bulharskej kuchyne. Každé ráno sa podávajú raňajky vo forme bufetových stolov, ktoré sú v cene pobytu. Auto môžete bezplatne zaparkovať na verejnom parkovisku pri hoteli. Wi-Fi pripojenie je dostupné iba vo verejných priestoroch. Nocľah pre dve osoby stojí od 38€/noc, suita pre štyroch stojí 65€.

Ubytovali ste sa už niekedy v Balčiku? Neváhajte Vaše skúsenosti s miestnymi hotelmi a apartmánmi napísať nižšie do komentárov.

487624_useless_stone_stairs

Objednať ubytovanie v Balčiku!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, hostelov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *