Tipy na ubytovanie pri parížskom Disneylande

Publikované jan 4, 2015 v kategórii Francúzsko

Tipy na ubytovanie pri parížskom Disneylande

O obrovskom zábavnom parku na predmestí Paríža ste už pravdepodobne počuli. Pre množstvo turistov je hlavným dôvodom na návštevu tohto veľkomesta a preto hľadajú nocľah v blízkosti.

V okolí Disneylandu sa nachádzajú desiatky ubytovacích zariadení, ich ceny sú však vo väčšine prípadov prehnané. V tomto článku sa podelíme o tipy na overené ubytovanie za primerané ceny.

Pár užitočných informácii

Parížsky Disneyland leží približne 32 km od centra mesta a ľahko sa sem dostanete verejnou dopravou, neďaleko totiž stojí železničná stanica Marne-la-Vallée – Chessy. Okrem klasických vlakov sem premávajú i rýchlovlaky, dá sa sem dostať i priamo z letiska Charles de Gaulle. Samotný Disneyland je zložený z dvoch parkov – hlavný Disneyland Park a vedľajší Walt Disney Studios Park. Zvyčajne je otvorený od 10:00 do 21:00, niekedy je otváracia doba predĺžená do 23:00.

Väčšina Slovákov lieta na letisko Beauvais (s Ryanairom), ktoré je od Disneylandu vzdialené 120 km. Z letiska sa sem môžete dostať prostredníctvom rôznych prepravcov, ich cena je však pomerne vysoká (oplatí sa ak ste väčšia skupina). Najvýhodnejšie je využiť linku VEA shuttle, jednosmerný lístok stojí 24€. Viac info nájdete na ich oficiálnom webe.

Denný vstup pre dospelého stojí v sezóne 2014 v prepočte 63€, za deti od 3 do 11 rokov sa platí 57€. Disneyland je naozaj obrovský a z tohto dôvodu si niektorí návštevníci zakúpia zvýhodnenú vstupenku na niekoľko dní. Väčšina turistov je s návštevou parku veľmi spokojná, pre deti je splneným snom. Niektorým môže pokaziť náladu preplnenosť, ročne sem totiž zavíta približne 16 miliónov ľudí. Na niektoré atrakcie (napr. klasické fotenie s Mickey Mousom) sa čaká i desiatky minút.

Kde sa najviac oplatí ubytovať?

Spomedzi okolitých možností ubytovania je cenovo najvýhodnejší trojhviezdičkový Hotel Kyriad Disneyland® Paris. Leží približne 20 minút od hotela a ľahko sa sem dostanete bezplatnou kyvadlovou dopravou. Hotel vie zabezpečiť i dopravu na letisko (za príplatok). Obklopuje ho detské ihrisko a záhrada s vonkajšími terasami, samozrejmosťou je bezplatné Wi-Fi i parkovanie. Hotel vyzerá naozaj krásne, odporúčam kliknúť na jeho názov a prezrieť si všetky fotky. Klimatizované izby majú kúpeľňu s vaňou, TV s plochou obrazovkou a trezor.

Takto vyzerá deň v Disneylande

Jednou z výhodnejších volieb je i Explorers Hotel at Disneyland® Paris, ktorý leží len 2 km od Disneylandu a taktiež disponuje službou bezplatnej kyvadlovej dopravy. Jeho súčasťou sú tri reštaurácie, taverna, bar, vyhrievaný krytý bazén s tobogánmi, detské ihrisko a obchod s Disney suvenírmi. V cene pobytu sú zahrnuté raňajky, k dispozícii je i bezplatné Wi-Fi pripojenie na internet a parkovisko. Ponuka ubytovacích jednotiek je veľmi široká, niektoré ubytujú až 10 osôb. Povinnou výbavou izieb je kúpeľňa s vaňou, TV, trezor a rýchlovarná kanvica. Všetky recenzie (i v slovenčine) si môžete zobraziť kliknutím na názov hotela.

Ubytovanie so vstupenkami do Disneylandu

Niektoré hotely majú v cene pobytu zahrnuté i vstupenky. Jedným z nich je štvorhviezdičkový apartmánový hotel Park & Suites Prestige Val d’Europe, ktorý leží 10 minút jazdy od Disneylandu. Bezplatná kyvadlová doprava je taktiež samozrejmosťou. Každé ráno sa podávajú kvalitné raňajky (spoplatnené), k dispozícii je bezplatné Wi-Fi i parkovanie. Hostia môžu využívať partnerské centrum balneoterapie v blízkosti. Priestranné a klimatizované suity majú kúpeľňu s vaňou, TV s plochou obrazovkou, trezor a kuchynku s jedálenským kútom. Aktuálne ceny a možnosti rezervácie si neváhajte prezrieť po kliknutí na predošlý odkaz (názov hotela).

130322_fashion1

Objednať ubytovanie pri Disneylande!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, apartmánov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *