Sprievodca mestom Riccione neďaleko Rimini

Publikované mar 19, 2014 v kategórii Taliansko

Sprievodca mestom Riccione neďaleko Rimini

Len 10 km od slávneho talianskeho letoviska Rimini leží mesto Riccione, ktoré je taktiež obľúbenou letnou destináciou. Lákadlom pre mladých je bujarý nočný život. Krásne pláže a zábavné parky priťahujú aj rodiny s malými deťmi.

Riccione je známe prezývkami „mesto módy“ a „zelená perla Jadranu“. Cestovný ruch oblasti sa rozvíja už od roku 19. storočia, v roku 1934 si tu postavil vilu aj fašistický diktátor Benito Mussolini.

Aké sú miestne pláže?

Tak ako ostatné letoviská v provincii Rimini, aj Riccione (najjužnejšie letovisko oblasti) sa môže pýšiť krásnymi piesočnatými plážami a čistým morom. Od ostatných sa však líši množstvom vodných a zábavných parkov so skvelými atrakciami.

Jazda bicyklom cez Riccione

Udržiavané úseky pláže (väčšina) sú súkromné a môžu ich využívať iba hostia ubytovacích zariadení, ktorým prislúchajú. Verejných pláží je menej, často môže byť problém nejakú nájsť.

Tipy na atrakcie

Veľa ľudí cestuje do Riccione s cestovnými kanceláriami, ktoré zvyknú organizovať rôzne výlety k miestnym atrakciám. Oveľa výhodnejšie je však vynechať „cestovku“ a dovolenkovať na vlastnú päsť. Stačí si len zabezpečiť dopravu a rezervovať ubytovanie (nižšie nájdete pár tipov).

Jednou z obľúbených atrakcií je zábavný park Oltremare, ktorého hlavnou súčasťou je delfinárium. Množstvo tobogánov si môžete užiť v parku Aquafan, odporúčame prezrieť fotky kliknutím sem. Pri dovolenke v Riccione si možno uvedomíte, že ste len 20 km od najstaršej republiky na svete a jedného z najmenších mikroštátov v Európe. Tušíte správne, ide o San Maríno.

Tipy na ubytovanie

Výbornú polohu priamo na pláži má štvorhviezdičkový Hotel Ascot, veľkou výhodou je aj vyhrievaný vonkajší bazén a vírivka. V cene pobytu sú raňajky, k dispozícii je bezplatné Wi-Fi pripojenie. Parkovanie je spoplatnené. Súčasťou hotela je reštaurácia, v ktorej sa podávajú domáce aj medzinárodné špeciality. Ubytovacie jednotky ponúkajú balkón s krásnym výhľadom na more, samozrejmosťou je klimatizácia. Nechýba ani vlastná kúpeľňa so sušičom vlasov a TV. Prečítajte si recenzie predošlých hostí kliknutím na názov hotela vyššie.

Poloha 100 metrov od pláže a vlastný bazén sú veľké prednosti trojhviezdičkového zariadenia Residence Altomare. V celom areáli je bezplatné Wi-Fi pripojenie na internet, parkovanie je však spoplatnené. Klimatizované a priestranné izby majú LCD TV, kúpeľňu a balkón. Sú moderne zariadené, personál pravidelne mení uteráky a posteľné prádlo. Na požiadanie je možné využívať kuchynku. Fotky ubytovacích jednotiek a hodnotenia predchádzajúcich návštevníkov sa zobrazia po kliknutí na názov zariadenia.

riccione-spiaggia

Objednať ubytovanie v Riccione!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, apartmánov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *