Ravda – mestečko s piesočnatými plážami

Publikované aug 10, 2013 v kategórii Bulharsko

Ravda – mestečko s piesočnatými plážami

Malé bulharské mestečko na pobreží Čierneho mora. Ravda je pre mnohých obľúbeným miestom na strávenie letnej dovolenky. Veľkou výhodou je jej poloha. Je vzdialená 3 km od mesta Nesebar a 5 km od slávneho Slnečného pobrežia. Medzi nimi a Ravdou premávajú autobusy počas dňa minimálne každú polhodinu.

Najbližšie letisko sa nachádza v Burgase, je vo vzdialenosti približne 20 km. Keďže sem premávajú hlavne nízkonákladové spoločnosti, letenky sa dajú zohnať pomerne lacno.

Obidve pláže v Ravde sú piesočnaté a veľmi príjemné. Pochváliť sa môžu čistým morom, ktoré je ideálne na vodné športy. V blízkosti sa nachádza spomínané Slnečné pobrežie, kde sa tiež oplatí navštíviť miestne pláže.

Tip na výlet – navštívte blízky Nesebar. Toto starobylé mestečko je od roku 1983 súčasťou zoznamu UNESCO. Ak Vás nebaví chodiť po pamiatkach, môžete zamieriť do miestneho aquaparku.

Ak si chcete ušetriť starosti, nezháňajte ubytovanie naslepo. Takýto spôsob výberu nocľahu je rizikový a môže spôsobiť komplikácie, ktoré počas dovolenky nikto nechce zažívať. Oveľa pohodlnejšie a jednoduchšie je rezervovať ubytovanie v Ravde vopred cez internet. V dnešnej dobe to vďaka rezervačným systémom nie je žiadny problém. Stačí si len vybrať spomedzi desiatok ubytovacích zariadení. Pokiaľ Vás žiadne z nich nenadchne, odporúčame prezrieť si ponuku ubytovania v okolí, napríklad v Nesebare a mestečku Pomorie.

Veľmi lacné ubytovanie v Ravde poskytuje Guest House Ekaterina, ktorý sa môže pochváliť pozitívnymi hodnoteniami od svojich návštevníkov. Tento čistý a príjemný penzión sa nachádza v centre mesta, približne 400 metrov od pláže. Súčasťou izieb je kúpeľňa, balkón, TV a chladnička. Klimatizácia bohužiaľ chýba. V miestnej reštaurácii sa pripravujú bulharské a srbské jedlá. Priamo v areáli sú aj obchody s oblečením a hračkami. Bezplatné Wi-Fi pripojenie, spoplatnené súkromné parkovisko. Za dvojlôžkovú izbu zaplatíte počas sezóny už od neuveriteľných 18€/noc.

Krátke video z miestnej pláže

Za podobnú sumu sa tu môžete ubytovať vo viacerých ďalších menších penziónoch a apartmánoch. Ich cena je veľmi výhodná, väčšinou sú však trochu ďalej od mora.

Blízko pláže sa nachádza dvojhviezdičkový Aura Family Hotel. Klimatizované izby sú vybavené kúpeľňou, chladničkou, TV s DVD prehrávačom a terasou, z ktorej si môžete vychutnať výhľad na pláž. Hotel má vlastnú reštauráciu a bezplatnú požičovňu bicyklov. Bezplatné Wi-Fi aj súkromné parkovisko. Pozitívne hodnotenia hostí. Izba pre dvoch stojí od 45€/noc.

Ak ste boli na dovolenke v Ravde, neváhajte sa podeliť o svoje zážitky a skúsenosti s ubytovaním do komentárov nižšie.

ravda

Objednať ubytovanie v Ravde!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, hostelov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *