Tipy na pamiatky a hotely v Liberci

Publikované okt 18, 2013 v kategórii Česko

Tipy na pamiatky a hotely v Liberci

Jedno z najväčších miest v Česku. Liberec sa nachádza na severe krajiny. Preteká ním rieka Lužická Nisa. Je hlavným mestom Euroregiónu Nisa, do ktorého patrí časť územia Nemecka, Poľska a samozrejme Česka.

V historických záznamoch sa Liberec spomína prvýkrát v roku 1352, od roku 1577 má štatút mesta. Veľký rozmach zaznamenal v 18. a 19. storočí. Počas druhej svetovej vojny bol nemeckým mestom.

Pamiatky v Liberci

Významným symbolom mesta je Liberecká radnica. Sídli v novorenesančnej budove z roku 1893 na námestí Dr. E. Beneša. Stojí na mieste pôvodnej radnice, ktorá bola postavená v roku 1599.

Takto vyzeral Liberec kedysi

Ďalším zo symbolov mesta je vysielač (a zároveň hotel) na vrchu Ještěd. Táto 100 metrov vysoká stavba bola dokončená v roku 1973. Od roku 2006 je národnou kultúrnou pamiatkou, objavuje sa dokonca aj v znaku mesta.

Tip na rodinný výlet

V Liberci sa nachádza najstaršia zoologická záhrada v Česku, verejne sprístupnená bola v roku 1904. ZOO Liberec obsahuje viac ako 170 druhov zvierat. Návštevníkov sem najviac lákajú biele tigre a tulene.

Tipy na hotely

Ubytovanie v Liberci poskytujú desiatky rôznych ubytovacích zariadení. Ak si chcete rezervovať hotel alebo penzión pohodlne a rýchlo, neváhajte využiť rezervačný systém. Nižšie prinášame tipy na miestne hotely.

Medzi turistami je veľmi obľúbený trojhviezdičkový Hotel Ještěd. Ak čítate tento článok pozorne, viete že je jedným zo symbolov mesta. Kto by nechcel byť ubytovaní v symbole mesta? Hotel má pozitívne hodnotenia od hostí, ktorí veľmi chvália napríklad krásnu okolitú prírodu. Okolie je ideálne na túry, nachádzajú sa tu cyklotrasy a turistické chodníky. Spomínaná ZOO je vzdialená 15 km, centrum mesta je vo vzdialenosti 10 km. Izby sú jednoducho zariadené, kúpeľne sú spoločné a nachádzajú sa na chodbe. Bezplatné Wi-Fi pripojenie aj parkovanie. V cene pobytu sú výborné raňajky. Izbu pre dvoch je možné rezervovať už od 34€/noc.

Výbornými hodnoteniami sa môže pochváliť štvorhviezdičkový Fénix Inspiration Design Hotel. Vďaka dobrému napojeniu na verejnú dopravu sa to centra mesta pohodlne dostanete električkou. Súčasťou izieb je vlastná kúpeľňa. Bezplatné Wi-Fi aj parkovanie, raňajky sú spoplatnené sumou 3€. Pre hostí sú k dispozícii rôzne relaxačné procedúry, napríklad masáže. Izba pre dvoch stojí od 47€/noc.

Máte skúsenosti s hotelmi v Liberci? Neváhajte sa o svoje dojmy a zážitky podeliť v komentároch nižšie.

jested-tower-653973-m

Objednať ubytovanie v Liberci!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, hostelov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *