Najlacnejšie letenky do Ríma

Publikované aug 3, 2013 v kategórii Tipy na lacné letenky


Najlacnejšie letenky do Ríma

Mesto s obrovským historickým významom, jedno z najkrajších miest v Európe. Rím je snom snáď každého turistu. Vďaka nízkonákladovým spoločnostiam sa dá spiatočná letenka kúpiť za pár desiatok eur. Rím sa tak stáva dostupným pre každého.

V tomto článku si podrobnejšie rozoberieme všetky fakty týkajúce sa cestovania do Ríma lietadlom. Aké sú v Ríme letiská? Kde kúpim najlacnejšiu letenku do Ríma? Ako dlho trvá let? Ako sa dostanem z letiska? Čítajte pozorne, nasledujú odpovede k týmto otázkam.

Letiská v Ríme

Nachádzajú sa tu 2 väčšie medzinárodné letiská. Hlavným letiskom je Fiumicino (Leonardo da Vinci). Je najväčším letiskom v celom Taliansku, ročne ním prejdú desiatky miliónov pasažierov. Od centra mesta je vzdialené 35 km.

Nás však zaujíma druhé letisko s názvom Ciampino. Slúži už od roku 1916 (jedno z najstarších letísk), do roku 1960 bolo hlavným rímskym letiskom. Ak budete letieť do Ríma, s najväčšou pravdepodobnosťou pristanete práve tu. Využívajú ho nízkonákladové spoločnosti, napríklad Wizz Air a Ryanair.

Zábery z prístávania na letisku Ciampino

S Ryanairom sa na toto letisko dostanete pri letoch z Bratislavy. Menšie letiská bývajú od centra mesta vzdialené pomerne ďaleko, Ciampino je však paradoxne bližšie než hlavné letisko. Od centra je vzdialené len 12 km. Ak chcete vedieť ako sa tam z letiska dopraviť, prejdite na koniec článku.

Lacné letenky do Ríma z Bratislavy s Ryanairom

Ako sa sem dostať letecky a najlacnejšie? Letenky za najnižšie ceny poskytuje nízkonákladovka Ryanair. Pravidelná linka medzi Bratislavou a Rímom bola otvorená koncom roka 2009, odvtedy sem Ryanair lieta pravidelne 3x týždenne. Let trvá zhruba 90 minút. Cena leteniek do Ríma je veľmi nízka, nie je problém zohnať spiatočnú letenku za niekoľko desiatok eur. Let s nízkonákladovými aerolíniami nebýva najlepším zážitkom. Vydržať let dlhý 90 minút je však jednoduché a výhodné, vďaka Ryanairu môžete ušetriť nemalé peniaze.

Odkiaľ sa dá ešte letieť?

Do Ríma sa dá letieť aj z Košíc, napríklad so spoločnosťou ČSA. Ceny leteniek sú vysoké, let trvá veľmi dlho. Musíte rátať s prestupom, napríklad v Prahe, alebo vo Viedni. Z Košíc lieta do Ríma málokto, drvivá väčšina uprednostní let z Bratislavy (prípadne z iných letísk).

Okrem letenky budete pravdepodobne potrebovať aj ubytovanie. V Ríme sú tisícky ubytovacích zariadení. Tipy na ubytovanie prinášame aj na našom webe.

Pomerne výhodne (vzhľadom na fakt, že nejde o nízkonákladovky) sa do Ríma môžete dostať z Viedne. Z viedenského letiska lieta napríklad Air Berlin a Austrian Airlines. Pri letoch z Viedne pristanete na letisku Fiumicino.

Za veľmi nízke ceny (dokonca nižšie než z Bratislavy) sa dajú zohnať letenky z Krakova. Lieta sa s Ryanairom, let trvá približne 2 hodiny.

Doprava z letiska Ciampino

Väčšina Slovákov cestujúcich do Ríma pristane na letisku Ciampino. Od mesta je vzdialené len približne 12 km, doprava do neho však môže trvať aj 45 minút. Ako sa dostať z letiska Ciampino?

Medzi letiskom a mestom nie je vybudovaná železnica, preto budete musieť využiť autobus alebo taxík. Odporúčame cestovať autobusom spoločnosti Terravision. Jednosmerný lístok stojí 4€, spiatočný 8€. Konečnou zastávkou autobusu je Termini – hlavná stanica pre autobusy, električky a metro. Nachádza sa v centre Ríma.

Tip – rezervujte si vopred lístok na jazdu autobusom z letiska do stanice Termini na oficiálnej stránke Terravision. Ušetríte peniaze, čas a nervy.

Ďalšou možnosťou je využiť autobusové spojenie spoločnosti Atral. Premáva na stanicu Anagnina, z ktorej sa priamo dostanete na metro. S metrom sa dostanete do stanice Termini. Lístok na autobus stojí 1,2€ a lístok na metro stojí 1€. Z letiska Ciampino na stanicu Termini sa tak dostanete za 2,2€. Tento spôsob cestovania je lacnejší ako s autobusom Terravision. Terravision aj Atral majú nástupište pri letisku hneď vedľa seba.

Rada na záver

Ťažko povedať, kedy sa do Ríma oplatí cestovať najviac. Mesto je plné turistov väčšinu roka. Najviac ich sem zavíta počas leta, čo sa odráža na cene leteniek. Ak chcete do Ríma cestovať napríklad v auguste s Ryanairom, za letenku zaplatíte niekoľkonásobne vyššiu sumu ako v septembri.

V Ríme je skupina slovenských sprievodcov, ktorý ponúkajú svoje služby pre Slovákov. Vyhľadať ich môžete napríklad na facebooku pod názvom Grandi Travel.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

3 Komentáre

  1. ahoj, ideme v marci do rima cez ryanair..chcela by som vediet,ci nebude problem s jazykom..ovladam anglinu a nemcinu..su ochotni komunikovat aj v tychto jazykoch? dakujem 🙂

    • Personál na palube je vždy profesionálne vyškolený, ovládanie (i ochota používania) týchto jazykov je pre nich samozrejme nutnosť 🙂

  2. Chystáme sa do Ríma v júni.Ďakujem za užitočné informácie. Letíme s Ryanairom a potešila ma informácia ohľadom autobusov z letiska. Počula som niečo o Roma pase neviete o tom niečo. Je to výhodné? Vraj sú v cene zahrnuté aj dva vstupy na prehliadky, ale neviem či všetky alebo ktoré? Ďakujem za odpoveď.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *