Petrohrad

Publikované júl 19, 2013 v kategórii Rusko

Petrohrad

Druhé najvýznamnejšie mesto v Rusku, hneď po Moskve. Petrohrad sa zvykne označovať ako jedno z najkrajších miest na svete. Aj z tohto dôvodu sem každý rok prúdi veľké množstvo návštevníkov.

Petrohrad leží v severozápadnej časti Ruska na brehoch Baltského mora, ústi sem rieka Nevy. Nachádza sa tu jeden z najdôležitejších ruských námorných prístavov, na rieke Nevy je aj riečny prístav.

Mesto bolo založené v roku 1703 Petrom I. Veľkým. Počas svojej histórie si toho mesto prežilo už dosť, najviac ho potrápila 2. svetová vojna.

Petrohrad je plný pamiatok a architektonických skvostov. Veľmi pekné je jeho historické jadro, ktoré je zapísané na zozname UNESCO.

Väčšina návštevníkov mesta túži vidieť Zimný palác s veľkým historickým významom. Postavený bol v polovici 18. storočia, slúžil ako zimné sídlo ruských cárov. Zohrával dôležitú úlohu počas Veľkej októbrovej revolúcie.

Turisti sa sem dostávajú väčšinou letecky, osobne som však navštívil Petrohrad počas okružnej plavby po Škandinávii.

Letisko Pulkovo sa nachádza 20 km od Petrohradu, tvoria ho dva terminály. Patrí medzi najvyťaženejšie letiská v Rusku. Svoju základňu tu majú aj ruské národné aerolínie Rossiya Airlines.

Takmer dvojhodinové video plné záberov z Petrohradu

Ak sa tu plánujete zdržať dlhšie, budete potrebovať ubytovanie. V tomto prípade sú jednoznačnou voľbou rezervačné systémy, ktoré ponúkajú stovky rôznych miestnych hotelov a iných ubytovacích zariadení.

Pozitívne ohlasy má štvorhviezdičkový Petro Palace Hotel. Nachádza sa len 5 minút chôdze od Palácového námestia, takže v pešej dostupnosti je viacero zaujímavých pamiatok. Chrám sv. Izáka a Alexandrova záhrada sú vzdialené len pár stoviek metrov. Hotel má aj dobré napojenie na verejnú dopravu, stanica metra Admiraltejskaja je vo vzdialenosti 200 metrov. Izby sú klimatizované a príjemne zariadené, ich súčasťou je moderná kúpeľňa. Pre hostí je k dispozícii bazén, posilňovňa, alebo napríklad hotelové kúpele Petro Palace. Bezplatné Wi-Fi, spoplatnené parkovisko (13€/deň). Za dvojlôžkovú izbu zaplatíte od 138€/noc.

Lacné ubytovanie v Petrohrade ponúkajú rôzne hostely. SSHostel Nevskiy 130 sa nachádza na najrušnejšej ulici v meste – Nevský prospekt. Množstvo pamiatok je v pešej dostupnosti. Izby sú jednoduché a útulné, hodnotenia hostí sú pozitívne. Kúpeľne a kuchynky sú spoločné. Bezplatné Wi-Fi aj parkovanie. Izba pre dvoch stojí od 40€/noc.

Občas sa turisti kvôli cestovaniu potrebujú vyspať čo najbližšie pri letisku. Ubytovanie pri letisku Pulkovo ponúka Crowne Plaza St.Petersburg Airport. Pre svojich hostí ponúka bezplatnú kyvadlovú dopravu do centra mesta a k letiskovým terminálom. Izby sú priestranné a klimatizované, súčasťou je elegantná kúpeľňa. V areáli sa nachádza kvalitne vybavená posilňovňa, ktorá je otvorená nepretržite. K dispozícii je aj sauna a solárium. Hodnotenia hostí sú veľmi pozitívne. Bezplatné pripojenie na internet, spoplatnené parkovanie (10€/deň). Izbu Standard pre dve osoby je možné rezervovať od 98€/noc.

Pokiaľ ste už nejaký hotel v Petrohrade navštívili, neváhajte sa podeliť o svoje skúsenosti v komentároch nižšie.

1405991_peterhof_4

Objednať ubytovanie v Petrohrade!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, hostelov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *