Na výlete v Bojniciach

Publikované aug 13, 2013 v kategórii Slovensko

Na výlete v Bojniciach

Bojnice sa nachádzajú v oblasti stredného Slovenska. Patria medzi najvyhľadávanejšie turistické destinácie v krajine, lákadlom sú hlavne kúpele, zámok a zoologická záhrada.

Do Bojníc som zvykol chodiť ako dieťa, prednedávnom som však opäť zavítal do miestnej ZOO. V tomto článku Vám poradíme kde sa ubytovať a povieme si o miestnych atrakciách.

Tip na kvalitné a príjemné ubytovanie

Pri hľadaní vhodného hotela (alebo penziónu) sa väčšinou orientujem podľa recenzií návštevníkov. Ak má ubytovacie zariadenie samé pozitívne hodnotenia, nemôže byť zlé. Hodnotenia si ľahko vyhľadáte ľahko – na stránkach rezervačných systémov a na oficiálnych stránkach hotelov. Väčšina zariadení má v dnešnej dobe aj stránku na facebooku, kde sa taktiež môžete dozvedieť zaujímavé informácie.

Jedným z bojnických zariadení s perfektnými ohlasmi hostí je Penzión Hujer. V skratke by som ho charakterizoval ako penzión so skvelou polohou, nízkymi cenami, ochotným personálom a kvalitným vybavením.

Vďaka polohe v centre mesta sú všetky dôležité turistické atrakcie v pešej dostupnosti. ZOO je napríklad vzdialená len 50 metrov. Hneď pri nej sa nachádza zámok, na ktorý majú hostia výhľad priamo z penziónu.

Penzión momentálne ponúka 5 dvojlôžkových izieb (s možnosťou prístelky) a 1 apartmán. Súčasťou všetkých izieb je plne vybavená kuchynka s jedálenským kútom a kúpeľňa so sprchou. Nechýba ani TV s plochou obrazovkou a posedenie. V celom areáli je bezplatné Wi-Fi pripojenie na internet, ubytovaní hostia môžu využiť bezplatné súkromné parkovisko.

Tip – vyhľadajte si facebook stránku hotela. Nachádzajú sa tu pozitívne hodnotenia hostí, množstvo fotiek a aktuálne informácie.

V základnej cene pobytu nie je zahrnutá strava, dá sa však zabezpečiť za výhodnú cenu. Návštevníci penziónu majú 15% zľavu na stravovanie v Bojnickej reštaurácii, ktorá sa nachádza 300 metrov od zariadenia. Jedlo si môžete pripraviť aj sami v kuchynke, najbližšie potraviny sú vzdialené len 3 minúty chôdze od penziónu.

Kontakt na Penzión Hujer

Informácie ohľadom cien ubytovania sa môžete dozvedieť priamo od personálu, neváhajte využiť kontaktné údaje nižšie. Ubytovanie v penzióne je cenovo veľmi výhodné, približná cena ubytovania pre troch (dvaja dospelí + dieťa) sa pohybuje okolo 35€/noc.

Apartmány Hujer Bojnice
Hviezdoslavova ul. 15
972 01 Bojnice
Slovenská republika
Tel.: +421 918 739 701
E-mail: info@penzionhujer.sk

ZOO Bojnice – najstaršia na Slovensku

ZOO v Bojniciach bola otvorená v roku 1955. Je najstaršou, najnavštevovanejšou a najväčšou (podľa počtu chovaných druhov) zoologickou záhradou na Slovensku. Na ploche 41 hektárov tu žije viac ako 400 rôznych druhov zvieratiek. Najväčším lákadlom sú slony, orangutany, medvede a antilopy, veľkej obľube návštevníkov sa tešia aj levy, tigre, leopardy a surikaty.

Tip – ZOO ponúka tzv. „zážitkové programy“, vďaka ktorým si môžete vyskúšať prácu ošetrovateľa. Za poplatok 20€ sa môžete s odborným dozorom starať o konkrétne zviera. Viac info na nájdete na oficiálnej stránke.

Odporúčam sem prísť počas pracovného týždňa, kedy je v ZOO pochopiteľne podstatne menej návštevníkov. My sme sa na výlet vybrali v stredu, zhodou okolností však začínali letné prázdniny a areál bol plný detí z miestnych táborov. Okrem nich bola záhrada pomerne prázdna a prehliadku sme si mohli naplno užiť.

Na návštevu zoologickej záhrady si vyhraďte aspoň niekoľko hodín, my sme ju prešli skoro celú (priemerným tempom) za približne 3 hodiny. V areáli je viacero stánkov s občerstvením (fastfood), kvalita je priemerná.

ZOO je otvorená po celý rok, aj počas sviatkov. Vstup pre dospelého stojí 4€, lístok pre dieťa stojí 2€.

Bojnický zámok – jedna z najvýznamnejších pamiatok

Hneď pri ZOO sa nachádza romantický zámok, ktorého základy boli vybudované už v stredoveku. Patrí medzi najznámejšie historické pamiatky Slovenska. Je otvorený pre verejnosť, bohužiaľ sme ho však nestihli navštíviť.

Na zámku sa pravidelne konajú rôzne podujatia (najmä počas leta). Veľmi obľúbený je najmä Medzinárodný festival duchov a strašidiel.

Zaujímavé video o festivale

Jedným z lákadiel pre návštevníkov je tzv. „nočná prehliadka“, vďaka ktorej môžete absolvovať návštevu zámku v nočných hodinách. Táto prehliadka má podstatne odlišnú atmosféru, pre niektorých môže pôsobiť strašidelne. Nočnú prehliadku je potrebné dohodnúť individuálne.

Ak sem zavítate v sobotu, Vaša prehliadka bude ochudobnená o tzv. „Zlatú sálu“ – konajú sa v nej totiž svadby.

Zámok je otvorený denne okrem pondelka. Mimo sezóny ho môžte navštíviť od 10:00 do 15:00, počas letnej sezóny od 9:00 do 17:00 (v lete je otvorené aj v pondelok).

Bežný vstup pre dospelého stojí 7€. Za deti od 3 do 6 rokov sa platí 1€, vstupné pre dieťa do 15 rokov stojí 3,5€.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *