Sprievodca Mazúrskymi jazerami v severovýchodnom Poľsku

Publikované apr 18, 2014 v kategórii Poľsko

Sprievodca Mazúrskymi jazerami v severovýchodnom Poľsku

V severovýchodnej časti Poľska len ťažko nenatrafíte na komplex viac ako dvetisíc jazier, ktoré sú vzájomne poprepájané kanálmi. O ich výnimočnosti svedčí fakt, že boli finalistami výberu novodobých prírodných divov sveta.

Na rozľahlom území sa nachádzajú rozmanité turistické atrakcie. Samozrejmosťou je kúpanie, vodné športy, rybolov a potápanie (jazero Hańcza je hlboké až 109 metrov!).Mazúrske jazerá sa môžu pochváliť aj bujnou vegetáciou, ktorú môžete obdivovať v národných parkoch a prírodných rezerváciách. Tu môžete stretnúť losa, kormorána, poľského koníka, alebo dokonca zubra. V miestnych vodách žijú okrem úhorov a kaprov dokonca aj lososy. Spomedzi historických pamätihodností sa môžete tešiť na krásne kostoly a paláce. Spomienkou na obdobie druhej svetovej vojny je Hitlerov vojnový stan, čiže sústava bunkrov ukrytá v lesoch.

Najväčšie jazerá

Najväčšie a najznámejšie jazerá sú v oblasti Veľkých mazúrskych jazier. Jazero Śniardwy s tvarom trojuholníka má rozlohu takmer 114m², je najväčším jazerom v celej krajine. Nájdete ho v južnej časti regiónu. Plavba po jazere pôsobí vďaka jeho rozlohe ako plavba po mori. Druhým najväčším jazerom je Mamry. Leží severne od mesta Giżycko, ktoré je centrom oblasti Mazúrskych jazier.

Príjemné video z oblasti jazier

Tipy na hotely

Cenovo výhodné ubytovanie v meste Giżycko poskytuje napríklad trojhviezdičkový Hotel Port Helena. Výborný personál, poloha 2 km od centra mesta a jazera Niegocin. Súčasťou hotela je reštaurácia, v ktorej sa podávajú tradičné regionálne špeciality. V cene pobytu sú raňajky, k dispozícii je bezplatné Wi-Fi pripojenie na internet a parkovanie. Klasicky zariadené izby majú vlastný balkón, samozrejmosťou je aj kúpeľňa so sprchovým kútom a TV. Recenzie predošlých návštevníkov zobrazíte kliknutím na názov hotela.

Niektorí návštevníci volia ubytovanie v meste Mikolajki. Spomedzi miestnych zariadení má výborné hodnotenia a skvelé ceny napríklad zariadenie 55myHOUSE. Predošlí hostia chvália čistotu a príjemných domácich, všetky recenzie si môžete prečítať kliknutím na názov zariadenia. Poloha v centre mesta, 600 metrov od jazera Mikolajskie. Raňajky v cene pobytu, samozrejmosťou je bezplatné Wi-Fi aj parkovanie. Farebne zariadené izby majú vlastnú kúpeľňu, chladničku, rýchlovarnú kanvicu a TV s plochou obrazovkou.

pier-1083092-m

Objednať ubytovanie pri Mazúrskych jazerách!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, apartmánov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Jeden komentár

  1. Dobry den,chcem sa spytat na ubytovanie pre rybarov na mazurskych jazerach a ako je to s povolenim na rybarov,dakujem za odpoved.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *