Aktivity v rakúskom Filzmoose a tipy na penzióny

Publikované júl 29, 2014 v kategórii Rakúsko

Aktivity v rakúskom Filzmoose a tipy na penzióny

Krásna alpská dedinka Filzmoos leží v blízkosti známejších miest Radstadt (19 km) a Schladming (21 km). Medzi turistami je vyhľadávaná v letnom i zimnom období, dovolenkovať tu zvyknú i Slováci.

Najväčším lákadlom sú zimné športy. V lete sa oplatí vidieť pestrofarebné horské lúky, jazerá a majestátne vrchy. Okrem množstva prírodných krás je v okolí aj zopár pamiatok (napr. hrady).

Rodinné lyžiarske stredisko

Areál zimných športov vo Filzmoose sa rozprestiera v nadmorskej výške od 1057 po 1645 metrov. Vďaka svojej nenáročnosti ju preferujú hlavne začiatočníci a rodiny s menšími deťmi. Zo zjazdoviek s celkovou dĺžkou 12 km tvoria väčšiu časť modré a červené svahy (ľahké a stredne náročné). Čierne zjazdovky majú zastúpenie v dĺžke 1 km.

Stredisko je súčasťou obrovskej lyžiarskej oblasti Ski Amadé (druhá najväčšia v Európe). Na jediný skipas tak môžete využívať takmer 900 km zjazdoviek! Aktuálne ceny sú na oficiálnom webe. Filzmoos patrí do časti Salzburger Sportwelt.

O pohodlnú prepravu sa starajú vleky a moderné lanovky (kabínkové i sedačkové). Bežkári majú k dispozícii 40 km tratí v okolí, nechýbajú ani chodníky na zimnú turistiku. Príjemný relaxom môže byť i sánkovanie, v okolí sú svahy pre sánkarov (jeden dokonca aj osvetlený).

Zábery zo strediska

Ubytovanie za super ceny

Pozitívne ohlasy od predošlých slovenských návštevníkov a veľmi priaznivé ceny má penzión Haus Waldrast, situovaný pár minút jazdy od spomínaného lyžiarskeho strediska. Obklopuje ho záhrada s ležadlami, grilom, detským ihriskom a krásnym výhľadom na okolité hory. V cene pobytu sú raňajky, personál pravidelne pečie domáci chlieb. Samozrejmosťou je bezplatné parkovisko a Wi-Fi pripojenie na internet v celom areáli. Izby majú balkón alebo terasu, väčšinou aj s výhľadom na hory. Nechýba ani TV a vlastná kúpeľňa. Za výborné ceny sa môžete ubytovať aj v priestranných apartmánoch, ktoré sa okrem iného môžu pochváliť aj plne vybavenou kuchynkou. Aktuálne možnosti rezervácie a všetky hodnotenia zobrazíte po kliknutí na predošlý odkaz.

Výbornou voľbou je aj trojhviezdičkové zariadenie Bauernhof Krahlehenhof, situované 2 km od centra Filzmoosu a 400 metrov od najbližšieho vleku. V okolí je zastávka skibusu a bežkárske trasy. Ubytovaní hostia môžu bezplatne navštíviť verejné kúpalisko, vlastníci zariadenia v lete organizujú horské túry so sprievodcom. V cene pobytu sú zahrnuté raňajky, samozrejmosťou je bezplatné Wi-Fi a parkovanie. Predchádzajúci hostia chvália krásne prostredie, milý personál, čistotu a priestrannosť ubytovacích jednotiek. Po kliknutí na názov penziónu zobrazíte všetky recenzie a aktuálne ceny (veľmi férové). Súčasťou izieb je kúpeľňa, jedálenský kút, kúrenie a TV.

rossbrand-radstadt---cross-1086671-m

Objednať ubytovanie vo Filzmoose!

Ceny: už od 25 EUR

Obrovský výber z hotelov, apartmánov, penziónov a rôznych ďalších ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *