Sprievodca pobytom v rakúskom Galtüre

Publikované okt 13, 2014 v kategórii Rakúsko

Sprievodca pobytom v rakúskom Galtüre

Alpská dedinka Galtür sa rozprestiera v nadmorskej výške 1584 metrov nad morom. Leží v západnej časti Rakúska, neďaleko hraníc so Švajčiarskom. Kedysi chudobná obec dnes veľmi prosperuje.

Dôvodom je rozvinutý cestovný ruch. Návštevníci z celej Európy (aj zo Slovenska) sem cestujú najmä v zimnom období za lyžovačkou a snowboardingom, v lete láka horská turistika a 36 cyklotrás.

Lyžiarske stredisko Silvapark

Rezort leží 2 km od Galtüru v malej dedinke Wirl, pravidelne sem premávajú bezplatné skibusy. Zjazdovky s celkovou dĺžkou 40 km sa rozkladajú v nadmorskej výške od 1587 do 2297 metrov. Stredisko je vhodné pre stredne pokročilých a rodiny s deťmi. 6 km tvoria ľahké modré zjazdovky, 24 km stredne ťažké červené a 10 km tratí je označených čiernou farbou. V stredu sa zvykne organizovať večerné lyžovanie na osvetlenom svahu.

V hlavnej sezóne stojí skipas pre dospelého 35,5€. Detský lístok (8-18 rokov) stojí 21,5€. Aktuálne ceny sú na webe galtuer.com.

Dopravu na kopce zabezpečujú okrem vlekov aj kabínkové a sedačkové lanovky (jedna je dokonca 8-miestna). Nechýba ani snowpark a lyžiarska škola, bežkári môžu v okolí využívať až 74 km upravovaných tratí. Priamo v rezorte sa môžete občerstviť v rôznych bufetoch a reštauráciách s tradičnou rakúskou kuchyňou.

Čo sa ešte v Galtüri nachádza?

Veľkú časť tvoria veľké chaty v rakúskom štýle, niektoré slúžia ako ubytovacie zariadenia. V centre je pekáreň, mäsiarstvo, požičovne lyží, športové centrum (bazén, tenisové kurty, ihriská) a pútnický kostol Narodenia Panny Márie. Supermarket je od centra vzdialený 500 metrov, nájdete ho oproti hotelu Alpenrose (povieme si o ňom nižšie).

Slnkom zaliate svahy

V roku 1999 zasiahla obec nešťastná udalosť – pád lavíny si vyžiadal niekoľko desiatok ľudských životov. Spomienkou na túto tragédiu je Alpinarium. Je centrálnou súčasťou protilavínovej steny (345 metrov dlhá a 19 metrov vysoká), jej interiér ukrýva výstavné priestory a kinosálu. V nej si môžete prezrieť film „Hory v pohybe“, ktorý opisuje osudnú udalosť a jej následky na život obyvateľov.

Overené a spoľahlivé hotely

Pozitívne ohlasy má spomínaný trojhviezdičkový Hotel Alpenrose, sídliaci v historickej budove z 15. storočia. V cene pobytu sú raňajky alebo polpenzia, samozrejmou súčasťou hotela je reštaurácia. V bezprostrednej blízkosti je zastávka skibusu (premáva do strediska vzdialeného 1 km) a bežkárske trate. Priamo v hoteli je k dispozícii sauna, parný kúpeľ a vírivka. V letnom období dostanete k pobytu tzv. Silvretta All Inclusive Card. Držitelia karty môžu bezplatne navštevovať vnútorné a vonkajšie bazény v Galtüre, jazero v údolí Paznaun, využívať lanovky a cestovať hromadnou dopravou. Predošlí návštevníci chvália príjemnú rodinnú atmosféru, blízkosť lyžiarskeho strediska, vynikajúcu stravu a čistotu ubytovacích jednotiek. Kliknutím na názov hotela zobrazíte všetky recenzie. Súčasťou štýlových izieb je balkón s výhľadom na hory, TV, kúrenie a kúpeľňa s vaňou. Samozrejmosťou je bezplatné Wi-Fi a parkovanie.

Výbornou možnosťou pre pobyt je aj trojhviezdičkový Alpinhotel Monte Superior, situovaný len 2 minúty chôdze od centra. V blízkom okolí je aj zastávka skibusu, ktorý Vás dovezie až ku zjazdovkám. Ubytovaní hostia môžu využívať sauny, vírivky a relaxačnú miestnosť. Počas leta je v cene pobytu aj Silvretta All Inclusive Card. Predošlí návštevníci chvália priateľských majiteľov, chutnú kuchyňu (polpenzia v cene, majiteľ je šéfkuchár) a moderné zariadenie. Odporúčam kliknúť na názov hotela a prezrieť si fotky. V celom areáli je bezplatné pripojenie na internet a samozrejmosťou je aj hotelové parkovisko. Priestranné izby majú balkón s výhľadom na hory, TV s plochou obrazovkou, kúpeľňu, kúrenie a chladničku.

skigebiet-galtuer_01

Objednať ubytovanie v Galtüre!

Ceny: už od 25 EUR

Obrovský výber z hotelov, apartmánov, penziónov a rôznych ďalších ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *