Lyžovanie a overený nocľah v slávnom Chamonixe

Publikované máj 19, 2014 v kategórii Francúzsko

Lyžovanie a overený nocľah v slávnom Chamonixe

Celý názov francúzskeho mesta Chamonix je Chamonix-Mont-Blanc. Leží totiž na úpätí Mont Blancu, najvyššieho vrchu v Európe (4810 metrov nad morom). Mesto sa stalo svetoznámym vďaka vynikajúcim podmienkam na zimné športy.

Svedčí o tom fakt, že sa tu v roku 1924 konali zimné olympijské hry. Chamonix vyhľadávajú aj priaznivci extrémnych športov, kam patrí napríklad horolezectvo na skalách a ľadovcoch, paradliging a rafting na rieke Arve.

Lyžovačka v Chamonixe je zážitkom na celý život

Chamonix ponúka desiatky zjazdoviek s celkovou dĺžkou presahujúcou 100 km, spolu s okolitými strediskami (všade platí jeden skipas) je to dokonca omnoho viac. Lyžuje sa v nadmorskej výške od 1000 do 3800 metrov nad morom, väčšina zjazdoviek je vo výške viac ako 2000 metrov nad morom. Najväčším lákadlom je zjazd z vrchu Aiguille du Midi (3842 metrov) do údolia Blanche, ktorý je dlhý až 22 km. Mimoriadne skvelé podmienky ponúka Chamonix pre snowboardistov, samozrejmosťou je rozsiahly snowpark.

Zábery zo zjazdu do údolia Blanche

Z centra Chamonixu sa lanovkou dostanete do areálov Brévent a Flégère, ktoré sú navzájom prepojené. Skúsení lyžiari vyhľadávajú čierne a červené zjazdovky v oblasti Les Grands Montets nad obcou Argentière, podobne ako zjazdovky nad obcami Vallorcine a Le Tour v blízkosti hraníc so Švajčiarskom.

Tipy na spoľahlivé hotely

15 minút chôdze od centra Chamonixu je situovaný dvojhviezdičkový L’Arveyron, v pešej dostupnosti je spomínaný areál Flégère. Hostia si pochvaľujú výborný pomer ceny a kvality, príjemný personál a nádhernú okolitú prírodu. Ich recenzie si zobrazíte kliknutím na názov hotela. K dispozícii je bezplatné parkovisko aj Wi-Fi pripojenie, raňajky sú však spoplatnené. Súčasťou izieb je balkón s výhľadom na hory, nechýba ani kúpeľňa (vaňa alebo sprchový kút) a TV s plochou obrazovkou a DVD prehrávačom. Rôzne regionálne špeciality môžete ochutnať v hotelovej reštaurácii.

Jednou z najlepších možností pre ubytovanie v Chamonixe je trojhviezdičkový Hôtel de L’Arve. Poloha pri brehu rieky Arve v centre mesta, len 100 metrov od zastávky skibusu. Z terasy si môžete užiť dychberúci výhľad na majestátny Mont Blanc. V celom areáli je bezplatné Wi-Fi pripojenie na internet, samozrejmosťou je aj parkovanie zdarma. Povinnou súčasťou všetkých ubytovacích jednotiek je TV s plochou obrazovkou a kúpeľňa (vaňa alebo sprchový kút). Niektoré izby majú aj balkón. Kliknutím na názov hotela si môžete zobraziť aktuálne ceny ubytovania a recenzie predošlých hotelových hostí.

aiguille-du-midi-1-1154066-m

Objednať ubytovanie v Chamonixe!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, apartmánov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *