Arabba v pohorí Marmolada – lyžovačka uprostred Dolomitov

Publikované feb 23, 2014 v kategórii Taliansko

Arabba v pohorí Marmolada – lyžovačka uprostred Dolomitov

Ak si chceme užiť naozaj prvotriednu lyžovačku, jednou z vhodných možností sú Alpy. Ich súčasťou v talianskej časti je lákavý horský masív Dolomity, kde sa o kvalitu zjazdoviek naozaj nemusíte obávať.

Ich najvyšším vrchom je majestátna Marmolada, ktorá sa týči až do výšky 3343 metrov nad morom. Miestne lyžiarske strediská sú rajom pre zimné športy a patria k európskej špičke. Lyžiari sa zvyčajne ubytujú v mestečkách Malga Ciapela a Arabba.

Lyžiarske stredisko Arabba/Marmolada

Desiatky kilometrov poctivo upravovaných zjazdoviek, 22 lanoviek a vlekov, vzájomne poprepájané strediská a plno ubytovacích zariadení. Pod vrchol Marmolady sa dostanete lanovkou z údolnej stanice Malga Ciapela (1446 metrov nad morom). Kvôli vzdialenosti a dlhému terénu budete musieť dva krát prestupovať, cesta je však po modernizácii zariadenia rýchlejšia a pohodlnejšia. Z vrcholu sa až do Malga Ciapela dostanete cez krásny svah Bellunese, ktorého dĺžka je až 12 km.

Vynikajúce video zo svahu Bellunese

Na lyžovačku v oblasti Marmolady platí spoločný skipas Dolomiti Superski. Oprávňuje Vás k využitiu zjazdoviek s neuveriteľnou celkovou dĺžkou 1250 km, dá sa označiť aj ako najväčší skipas na svete. Bežkári sa môžu tešiť na 1177 km bežeckých tratí, na snowboardistov tu čaká 11 snowparkov. Ceny skipasov nájdete na oficiálnom webe.

Tipy na najlepšie ubytovanie

V Arabbe ponúka možnosť skvelého ubytovania elegantný štvorhviezdičkový Hotel Grifone. Jeho súčasťou je kompletne vybavené wellness centrum, hostia majú k dispozícii napríklad krytý hydromasážny bazén, turecký kúpeľ a saunu. Na okolité zjazdovky sa ľahko dostanete bezplatným skibusom. V cene pobytu sú raňajky, samozrejmosťou je bezplatné Wi-Fi pripojenie a parkovanie. Priestranné izby zariadené dreveným nábytkom majú vlastnú kúpeľňu a TV, súčasťou niektorých je aj vlastný balkón. Recenzie a fotky hotela zobrazíte kliknutím na odkaz vyššie.

Pri mestečku Rocca Pietore je situované overené zariadenie Residence Regina Delle Dolomiti. Vďaka výbornej polohe v čarovnom prostredí sa priamo na lyžiach (alebo snowboarde) môžete z vchodu zariadenia spustiť k lanovke na Marmoladu. Počas pobytu si môžete okrem lyžovania užiť aj saunu, hostia majú k dispozícii požičovňu lyží. V celom areáli je bezplatné Wi-Fi pripojenie, parkovanie je taktiež zdarma. Štúdiá a apartmány majú vlastnú kuchynku, v ktorej si môžete variť. Nechýba ani balkón s výhľadom, obývačka s TV, jedálenský kút a kúpeľňa. Nezabudnite si prečítať recenzie predošlých hostí kliknutím na odkaz vyššie.

marmolada-439832-m

Objednať ubytovanie v Arabbe!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, apartmánov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *