Atrakcie a lyžovačka v kúpeľnom meste Merano

Publikované jan 19, 2015 v kategórii Taliansko

Atrakcie a lyžovačka v kúpeľnom meste Merano

Talianske Merano je hneď po známom Bolzane druhé najväčšie mesto provincie Južné Tirolsko. Je známe vďaka kúpeľom, príjemná klíma zaručuje viac ako 300 slnečných dní ročne.

Mesto obklopujú vysoké hory, v blízkosti je známe lyžiarske stredisko Meran 2000. V Merane sa nachádza aj niekoľko zaujímavých pamiatok. Oblasť je známa kvalitnými vínami a pivovarom Forst.

Kúpele a atrakcie

Krásna príroda a pramene vyvierajúce z hory San Vigilio vytvorili kvalitné predpoklady na rozvoj kúpeľníctva, ktorého história siaha do 19. storočia. Špecializujú za najmä na pľúcne, srdcové a gynekologické ochorenia. Vybrať si môžete spomedzi množstva rôznych procedúr, ktoré zahŕňajú napr. rôzne masáže, kúpele, zábaly. Meranské kúpele sú situované v nádhernom prírodnom parku. Jedným z prvých prominentných hostí bola cisárovná Sissi.

Merano je známe aj vďaka dostihom, každoročne v septembri sa tu koná závod Gran Premio.

Popri relaxe v kúpeľoch určite zatúžite aj po prehliadke mesta. Spomedzi pamätihodností sa oplatí vidieť historické centrum s pôvodnými meštianskymi domami zo 14. storočia. Blízko mesta stojí hrad Castel Trautmannsdorf, jeho súčasťou je od roku 2003 aj Múzeum turizmu. Medzi ďalšie významné pamiatky patrí zámok Catella Principesco (slúžil ako letné sídlo cisára) a gotická katedrála San Nicolò.

Lyžovačka v Meran 2000

Merano je prepojené s lyžiarskym strediskom kabínkovou lanovkou, ktorá dokáže naraz prepraviť až 120 ľudí. Dokopy sa tu nachádza viac ako 40 km zjazdoviek, väčšinu tvoria stredne ťažké svahy (25 km). Stredisko je vhodné pre rodiny i začiatočníkov, nároční lyžiari a snowboardisti majú k dispozícii dve ťažké čierne zjazdovky. Stredisko sa rozkladá v nadmorskej výške od 1670 do 2300 metrov nad morom, vždy má dostatok prírodného snehu. Veľkým lákadlom je 3 km dlhá sánkarská dráha a najdlhšia bobová dráha v Taliansku (otvorená v zime i v lete).

Tipy na najlepšie ubytovanie

Kvôli záujmu turistov je ubytovanie v Merane pomerne drahé. Pozitívne ohlasy od predošlých návštevníkov má napríklad trojhviezdičkový Hotel Zima, situovaný neďaleko centra mesta. K dispozícii je vonkajší bazén, sauna, vírivka a posilňovňa. V okolí je množstvo turistických chodníkov a cyklotrás. V cene pobytu sú zahrnuté raňajky, samozrejmosťou je bezplatné Wi-Fi i parkovanie. Ubytovacie jednotky majú výhľad na hory, TV s plochou obrazovkou, kúrenie, ventilátor a kúpeľňu. Po kliknutí na názov hotela si môžete zobraziť všetky recenzie a aktuálne ceny nocľahu.

Veľmi pekné zábery z Merana

500 metrov od historického centra stojí budova z 19. storočia, ktorá v sebe ukrýva štvorhviezdičkový Hotel Bellevue. Neďaleko je autobusová zastávka, lanovka je vo vzdialenosti 1,5 km. Raňajky sú zahrnuté v cene pobytu, bezplatne je dostupné aj Wi-Fi pripojenie. Za parkovanie si budete musieť priplatiť (15€/deň). Elegantne zariadené izby majú TV s plochou obrazovkou, kúpeľňu so sušičom vlasov a kúrenie. Hodnotenia predošlých návštevníkov a aktuálne ceny ubytovania zobrazíte kliknutím na názov hotela (predošlý odkaz).

belltower-245160-m

Objednať ubytovanie v Merane!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, apartmánov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *