Lyžovačka, atrakcie a nocľah v rakúskom Mauterndorfe

Publikované okt 28, 2014 v kategórii Rakúsko

Lyžovačka, atrakcie a nocľah v rakúskom Mauterndorfe

Rakúsky Mauterndorf leží v spolkovej krajine Salzbursko v nadmorskej výške 1123 metrov nad morom. Žijú tu necelé dve tisícky obyvateľov, pre ktorých je hlavným zdrojom obživy cestovný ruch.

Najviac turistov (medzi nimi i Slováci) sem prichádza v zimnom období, dôvodom je miestne lyžiarske stredisko. Obdivovať môžete aj rôzne pamiatky, v letnom období je lákadlom horská turistika.

Lyžovačka v areáli Grosseck-Speiereck

Na kopci nad mestom nájdete rozľahlý lyžiarsky areál Grosseck-Speiereck, ktorý spolu s areálmi Katschberg-Aineck a Fanningberg vytvára spoločnú oblasť Lungau (sú prepojené i skibusmi a platí v nich jednotný skipas).

V Mauterndorfe si zaručene prídu na svoje všetci gurmáni, nachádzajú sa tu kvalitné reštaurácie s rôznymi oceneniami.

V Grosseck-Speiereck si môžete užiť až 50 km zjazdoviek, lanovky sú umiestnené na všetkých stranách kopca. Niektoré siahajú až do údolia, výborným zážitkom je zjazd po 3 km dlhom svahu, na ktorom si užijete jazdu atraktívnou krajinou priamo cez lesy. Každý utorok a piatok si môžete užiť nočné lyžovanie na osvetlenej zjazdovke. V okolí sa nachádza 28 km zimných turistických chodníkov a niekoľko bežeckých tratí (21 km). Na hradnom kopci sa nachádza svah pre sánkarov.

Ďalšie atrakcie a pamiatky

Nad mestom sa majestátne týči krásny stredoveký hrad, ktorý bol postavený v roku 1023 (v 16. storočí bol výrazne rozšírený). Okrem neho sa Mauterndorf pýši tromi kostolmi a drevenými chránenými domami v centre. Veľkou atrakciou je aj železnica Taurachbahn z roku 1894, ktorá je najvyššie položenou železnicou svojho druhu v krajine. Dodnes na nej jazdí parná lokomotíva s historickými vozmi.

Overený hotel a spoľahlivý apartmán

Ak ste si ešte nevybrali ubytovanie v Mauterndorfe, určite si prezrite naše tipy na kvalitné a cenovo výhodné zariadenia. Prvým je Hotel Post v centre obce, neďaleko ktorého je zastávka bezplatného skibusu. Hrad je vo vzdialenosti 600 metrov, v blízkom okolí je supermarket, obchody a galéria. V cene pobytu sú raňajky, využiť môžete bezplatné parkovisko. Nevýhodou je chýbajúce pripojenie na internet. Predošlí slovenskí hostia chvália skvelý personál, kvalitné postele, chutnú stravu, jedinečnú atmosféru a krásne prostredie. Odporúčam kliknúť na názov hotela a prečítať si všetky recenzie. Priestranné izby sú vybavené kúrením a vlastnou kúpeľňou, samozrejmosťou je aj TV.

Letné zábery

Niektorí turisti preferujú nocľah v apartmáne – výhodou je vlastná kuchynka, v ktorej si môžete pripravovať stravu podľa svojich predstáv. Veľmi dobrým apartmánovým zariadením v Mauterndorfe je Apartments Lüftenegger. Poloha v centre, neďaleko zastávky skibusu. Príjemný personál, pozitívne ohlasy. Bezplatné Wi-Fi a parkovanie. Apartmány sú veľmi priestranné a majú balkón s výhľadom. Povinnou výbavou je aj práčka, kúpeľňa s vaňou, kuchynka s jedálňou a kúrenie. Fotky ubytovacích jednotiek a aktuálne možnosti rezervácie si neváhajte prezrieť po kliknutí na názov zariadenia.

35594433

Objednať ubytovanie v Mauterndorfe!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, apartmánov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *