Najlepšia lyžovačka v talianskych Alpách – Madonna di Campiglio

Publikované sep 22, 2014 v kategórii Taliansko

Najlepšia lyžovačka v talianskych Alpách – Madonna di Campiglio

Čoraz viac Slovákov cestuje za lyžovačkou do zahraničia. Častou voľbou je Rakúsko, veľkej obľube sa však teší aj vzdialenejšie Taliansko. Dnes si povieme o možnostiach lyžovania a ubytovania v Madonna di Campiglio.

Túto horskú obec nájdete v údolí Val Rendena v nadmorskej výške 1522 metrov, približne 90 km od Bolzana. Je centrom športu a kultúry, vyznačuje sa vysokou úrovňou služieb.

Prvotriedne lyžiarske stredisko

Madonna di Campiglio je najlepším strediskom zimných športov v talianskych Alpách. Charakterizuje ju kombinácia pokrokových technológií s mimoriadne čarovným prírodným prostredím. Spolu so strediskom Pinzolo a Marilleva-Folgarida tvoria spoločný prepojený komplex, ktorý ponúka lyžiarom a snowboardistom až 150 km zjazdoviek. Väčšina má ľahkú a stredne ťažkú obtiažnosť, nechýbajú však ani náročné čierne trate pre profesionálov. V prípade potreby sa umelo zasnežuje.

V zimných mesiacoch je v prevádzke kyvadlová autobusová doprava z letísk v Bergame (lieta sem Ryanair), Miláne a Verone.

O pohodlie sa starajú moderné vleky a lanovky, nechýba ani veľký snowpark a desiatky kilometrov bežeckých tratí v prírodnom parku (sú spoplatnené) – vhodné najmä pre skúsenejších bežkárov. Svahy vedú zo štyroch hlavných oblastí (Cinque Laghi, Pradalago, Spinale, Passo Groste) priamo do centra mesta, odkiaľ sa lanovkou opäť vyveziete na vrchol.

Poradíme s ubytovaním

O hotely, penzióny a apartmány v Madonna di Campiglio skutočne nie je núdza. Ponuka ubytovania je vďaka záujmu turistov veľmi široká. Výbornou voľbou je napríklad trojhviezdičkový Hotel Garni St. Hubertus. Leží len 50 metrov od zjazdoviek Cinque Laghi a niekoľko minút chôdze od centra mesta. Obklopuje ho veľký park so záhradou a vyhrievaným vonkajším bazénom. Každé ráno sa podávajú bufetové raňajky (v cene pobytu), nevýhodou je spoplatnené Wi-Fi a parkovanie. Súčasťou izieb je TV, kúrenie, kúpeľňa s vaňou alebo sprchovým kútom a trezor. Niektoré ubytovacie jednotky majú aj balkón s výhľadom na Dolomity. Fotky a recenzie si môžete prezrieť po kliknutí na názov hotela.

Zábery zo svahov

Skvelé ohlasy má aj ďalší trojhviezdičkový hotel s názvom Hotel Cime D’Oro, ktorý je situovaný zhruba 10 minút chôdze od centra mesta a zjazdoviek. K nim sa doveziete bezplatným skibusom. Hostia majú okrem iného k dispozícii menšie wellness centrum s vírivkou a saunami. V cene pobytu sú raňajky, nechýba ani bezplatné Wi-Fi a parkovanie. Súčasťou izieb je balkón s výhľadom, TV s plochou obrazovkou, trezor a kúpeľňa. Kliknutím na názov hotela si zobrazíte aktuálne ceny a možnosti rezervácie.

Veduta-Madonna-di-Campiglio-Patrizia-Bagnolini

Objednať ubytovanie v Madonna di Campiglio!

Ceny: už od 25 EUR

Obrovský výber z hotelov, apartmánov, penziónov a rôznych ďalších ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *