Dolnorakúsky Lackenhof pozýva na aktívny relax v prírode

Publikované okt 11, 2014 v kategórii Rakúsko

Dolnorakúsky Lackenhof pozýva na aktívny relax v prírode

Približne 30 km od pútnického mesta Mariazell sa v oblasti Dolného Rakúska nachádza obec Lackenhof. Leží v údolí pod vrchom Ötscher (1893 metrov nad morom) a Malý Ötscher (1560 metrov).

Návštevníci sem cestujú najmä kvôli zimným športom. Miestne stredisko je ideálne napríklad na rodinnú lyžovačku, v blízkosti zjazdoviek sa nachádza viacero ubytovacích zariadení. Nižšie ponúkneme tipy na ubytovanie.

Lyžovanie v Lackenhof – Ötscher

Lyžiari a snowboardisti sa môžu tešiť na zjazdovky, ktoré dokopy dosahujú dĺžku 19 km. 7 km z toho tvoria ľahké modré zjazdovky, 8 km stredne ťažké červené zjazdovky a nechýba ani 4 km ťažkých čiernych zjazdoviek. Široké a mierne svahy sú ideálne aj pre úplných začiatočníkov. Najdlhšia súvislá zjazdovka (na mapkách býva označená číslom 2) má takmer 5 km. Je stredne náročná a môžete si z nej vychutnať krásny výhľad na Malý Ötscher.

Zábery zo svahov

O pohodlie návštevníkov komplexu sa stará 5 vlekov a 3 sedačkové lanovky. V prípade potreby sa zasnežuje, pravidelne sa organizuje aj večerné lyžovanie. V areáli sa nachádzajú rôzne požičovne a bufety s občerstvením. Deti si prídu na svoje v Sunny Kids Park, snowboardistov láka snowpark. Za zmienku stoja aj bežkárske dráhy s celkovou dĺžkou 17 km.

Ubytovanie pri zjazdovkách

Vynikajúce hodnotenia má penzión Haberfellner, ktorý je situovaný 250 metrov od vleku a 100 metrov od bežkárskej trate. V blízkom okolí sú reštaurácie a bobová dráha. V širšom okolí sú jazerá Lunzersee a Erlausee, k obom sa dostanete do polhodinky jazdy autom. Hostia majú k dispozícii infračervenú kabínu, záhradu s bazénom a gril. Na požiadanie je možné zabezpečiť dodávky čerstvého pečiva. Samozrejmosťou je bezplatné Wi-Fi aj parkovanie. Rodinné apartmány sú dobre zariadené, ich súčasťou je plne vybavená kuchynka a vlastná kúpeľňa so sprchovým kútom. Nechýba ani TV s posedením a CD prehrávač. Aktuálne ceny a recenzie predchádzajúcich návštevníkov si neváhajte prezrieť kliknutím na názov penziónu.

150 metrov od stanice sedačkovej lanovky na Ötscher stojí kvalitný štvorhviezdičkový Jagdhof Hotel. Jeho súčasťou je kúpeľné centrum so saunou, infračervenou kabínou a soľnou jaskyňou. Nechýba ani reštaurácia s tradičnými rakúskymi i medzinárodnými špecialitami. V cene pobytu je zahrnutá polpenzia. Bezplatne môžete využiť súkromné parkovisko a Wi-Fi pripojenie v celom areáli. Niektoré izby majú balkón s výhľadom na hory. Súčasťou každej ubytovacej jednotky je vlastná kúpeľňa so županom, TV a trezor. Po kliknutí na názov hotela si môžete zobraziť aktuálne možnosti rezervácie a ceny ubytovania.

DSCF0295

Objednať ubytovanie v Lackenhofe!

Ceny: už od 25 EUR

Obrovský výber z hotelov, apartmánov, penziónov a rôznych ďalších ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *