Budapešť – Tel Aviv za 55€ s Wizz Air

Publikované sep 18, 2013 v kategórii Akcie na letenky

Budapešť – Tel Aviv za 55€ s Wizz Air

Ak chcete navštíviť Izrael a na spiatočnú letenku minúť iba pár desiatok eur, neváhajte využiť túto jedinečnú príležitosť. Už v decembri môžete vidieť Tel Aviv, Jeruzalem a Betlehem vďaka akčnej ponuke od Wizz Air.

Letieť môžete z poľských Katovíc (72€), pre väčšinu Slovákov je však vyhovujúca skôr letenka z Budapešti za 55€. V cene je príručná batožina (42x32x25cm, neobmedzená hmotnosť), ďalšia sa dá dokúpiť.

Kde rezervovať najlacnejšie?

Za najnižšiu cenu sa dajú letenky rezervovať priamo na stránkach dopravcu wizzair.com. Na „pelikánovi“ a ďalších rezervačných systémoch je cena podstatne vyššia.

Najvýhodnejšie je zaplatiť letenky kartou v poľských zlotých (Katowice) resp. maďarských forintoch (Budapešť). Prevod na eurá sa kvôli nevýhodnému kurzu neoplatí.

Cena uvedená vyššie platí len pre členov Wizz Discount Clubu. Pokiaľ medzi nich nepatríte, zaplatíte zhruba o 20€ viac. Členstvo však stojí okolo 35€ – ak kupujete aspoň 2 letenky, oplatí sa Vám rovno toto členstvo zakúpiť. Vďaka nemu môžete neskôr po dobu 1 roka kupovať letenky za špeciálne „clubové“ ceny pre seba a 9 ďalších osôb.

Dostupné termíny

Tam: 8., 9., 10., 11., 12., 13., 14., 16. december 2013
Naspäť: 8., 9., 10., 11., 12., 13., 14., 16.,17. december 2013

Doprava na letisko Budapešť

Dopravu na letisko môžete vyriešiť napríklad klasicky vlakom/autobusom. Z Košíc premáva niekoľkokrát denne autobus Cassovia Expres. Z Bratislavy môžete denne cestovať do Budapešti so Slovak Lines.

Ďalšou možnosťou je prísť autom a nechať ho odparkované na strážených parkoviskách v okolí letiska. Osobne túto možnosť vyskúšanú nemám, odporúčam však všetko vybaviť vopred, nakoľko sa pár ľudí na internete sťažovalo na problémy s parkovaním pri letisku. Vyskúšať môžete napríklad Ferihegy Parkolas.

Vstup a víza do Izraela

V prípade že Váš pobyt nepresiahne 90 dní, žiadnych vízových povinností sa nemusíte obávať. Stačí mať cestovný pas, ktorý bude platný minimálne 6 mesiacov dopredu a vyplniť registračnú kartu, ktorá sa odovzdáva pri pasovej kontrole. Pripravte sa, že kontrola na izraelských letiskách môže byť prísna a dôkladná.

Ako sa dostať do Jeruzalema

Väčšina turistov po prílete v Tel Avive asi bude pokračovať ďalej smerom do Jeruzalema a Betlehema. Cesta autobusom z letiska trvá vyše hodinu, za lístok zaplatíte okolo 6€. Odtiaľ sa do Betlehema dostanete autobusom za približne 20 minút.

Kde sa ubytovať?

Najvýhodnejšie je pravdepodobne uskutočniť rezerváciu klasicky cez Booking.com. Dvojlôžková izba v Tel Avive sa dá rezervovať od 41€/noc, za ubytovanie v Jeruzaleme zaplatíte od 51€/noc.

Zdroj: Tento vynikajúci tip bol pôvodne publikovaný na cestovateľskom portáli cestujlevne.com.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *