Letenky do Milána za najnižšie ceny

Publikované aug 9, 2013 v kategórii Tipy na lacné letenky


Letenky do Milána za najnižšie ceny

Vďaka nízkym cenám leteniek cestuje do Milána čoraz viac ľudí. Dôvodom sú nákupy, alebo napríklad romantický výlet spojený s klasickým spoznávaním mesta.

V tomto článku nájdete všetky potrebné informácie k tomu, aby ste sa sem mohli bez obáv vybrať aj Vy. Letenky do Milána sa vďaka nízkonákladovým aerolíniám dajú rezervovať už za niekoľko desiatok eur. V čase písania tohto článku stojí spiatočná letenka z Bratislavy do Milána len 40€.

Letisko Bergamo

Miláno má 3 väčšie medzinárodné letiská – Linate, Malpensa a Bergamo Orio al Serio. Nás však zaujíma hlavne to posledné. Ak letíte z Bratislavy, s najväčšou pravdepodobnosťou pristanete práve na ňom.

Pristátie lietadla Ryanair na letisku Bergamo

Letisko sa nachádza zhruba 4 km od mesta Bergamo a 45 km od Milána. Využívajú ho nízkonákladové aerolínie, napríklad Ryanair a Wizzair. Patrí medzi najviac využívané letiská v celom Taliansku. Ak chcete vedieť ako sa z letiska dostanete do mesta, prejdite na koniec článku.

Najlacnejšie letenky do Milána s Ryanair

Letenky sa najlepšie ceny si môžete zakúpiť na lety spomínanej spoločnosti Ryanair. Samotný let síce nie je žiadny luxus (nízkonákladovky sa snažia ušetriť všade kde sa dá), svoj účel však spĺňa dokonale – dostane Vás do Milána za najnižšiu možnú cenu. Ryanair lieta z Bratislavy. Ak Vám to nevyhovuje, môžete letieť napríklad z Brna. Ponuku najlacnejších leteniek si môžete prezrieť na tejto stránke.

Ryanair lieta z Bratislavy do Milána 4x týždenne, počas letnej sezóny 5x týždenne.

Odkiaľ sa dá ešte letieť?

Niektorí ľudia však s Ryanairom a ďalšími lowcost aerolíniami moc nesympatizujú. Ak patríte medzi nich, môžete letieť napríklad z Viedne s Austrian Airlines, alebo z Košíc s Czech Airlines.

Kde rezervovať letenku?

Najširšie ponuky letov majú online rezervačné systémy. Letenku si môžete „booknuť“ jednoducho a rýchlo niekoľkými kliknutiami. Podobným spôsobom sa dá rezervovať aj ubytovanie. Na našej stránke nájdete aj tipy na nocľah v Miláne.

Ako sa dostať z letiska do mesta?

Ako sme už spomínali, letisko Bergamo je od Milána vzdialené až 45 km. Ryanair a podobné spoločnosti totiž zvyčajne lietajú na menej významné letiská, ktoré sú od mesta vzdialené pár desiatok kilometrov. Výrazne tak ušetria na poplatkoch a potom si môžu dovoliť ponúknuť letenky za neodolateľné ceny. Keď však pristanete v Bergame, budete sa musieť dopraviť do Milána.

Z letiska sa dá dostať aj taxíkom. Jeho cena je však dvojnásobne vyššia ako spiatočná letenka z Bratislavy do Milána, čiže sa to moc neoplatí.

Môžete využiť železničné spojenie z Bergama, oveľa jednoduchšie je však využiť priame autobusové spojenie z letiska. Premávajú odtiaľto autobusové linky rôznych spoločností, napríklad Terravision, OrionShuttle, Autostradale. Cesta trvá približne hodinu. Cena spiatočného lístka je približne 15€, jednosmerný stojí okolo 9€.

Rada na záver

Vďaka lacným letenkám sa výlet do Milána určite oplatí. Neobávajte sa cestovania na vlastnú päsť. Vopred si naštudujte cestu z letiska do mesta, prípadne si rovno cez internet rezervujte lístok na autobus (je to lacnejšie).

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *