Tipy na atrakcie a hotely vo Würzburgu

Publikované júl 18, 2015 v kategórii Nemecko

Tipy na atrakcie a hotely vo Würzburgu

Nemecký Würzburg leží na brehoch rieky Mohan, je piatym najväčším mestom v spolkovej krajine Bavorsko. Teší sa obľube medzi turistami, podľa mnohých patrí medzi najkrajšie mestá v Nemecku.

Mesto má za sebou bohatú históriu a je známe hlavne vďaka stredovekým pamiatkam. Určite by ste mali ochutnať miestne víno, v zime sú veľkým lákadlom vianočné trhy na námestí Markplatz.

Tipy na pamätihodnosti

História Würzburgu siaha do keltských dôb, mestské práva získal v roku 1030. Atmosféru dávnych časov pocítite v historickom centre, ktoré sa rozkladá na pravom brehu Mohanu. Z ľavého brehu sa sem dostanete po 180 metrov dlhom Starom mohanskom moste, ktorý zdobí 12 barokových sôch. Centrum má tvar polkruhu a obklopujú ho krásne parky, ktoré vyrástli na zbytkoch pôvodných mestských hradieb. Do dnešnej doby sa zachovali barokové domy a paláce. Pri príchode od mostu najprv uvidíte radnicu, ktorú tvorí viacero budov z 13. až 19. storočia. V blízkosti nájdete i kaplnku Panny Márie, ulicu ukončuje románsky dóm sv. Kiliána. Je považovaný za najvýznamnejšiu nemeckú stavbu z prelomu 11. a 12. storočia.

Chystáte sa na prehliadku mesta? Uskutočnite ju kedykoľvek okrem pondelka, kedy bohužiaľ múzeá a pamiatky nie sú v prevádzke.

Na ľavom brehu sa týči vrch Marienberg (266 metrov nad morom) s rozsiahlymi vinicami a rovnomennou pevnosťou, v ktorej môžete navštíviť múzeum s historickými a umeleckými zbierkami. Neďaleko viníc stojí i románsko gotický kostol sv. Burkarda. Würzburg sa môže pochváliť i pamiatkou, ktorá je od roku 1981 zapísaná na zozname UNESCO. Je ňou Würzburská rezidencia z 18. storočia, ktorú tvorí rozsiahly komplex prepojených poschodových budov. Areál obklopuje veľký park a záhrady.

Tipy na dobré hotely

Ceny nemeckých hotelov sú väčšinou nadpriemerné, podobne je tomu aj vo Würzburgu. Medzi cenovo prijateľnejšie patrí napríklad trojhviezdičkový Hotel Residence s výbornou polohou v srdci historického centra. V blízkosti je rieka, pamiatky i kongresové centrum. Súčasťou hotela je reštaurácia, v ktorej sa podávajú špeciality mexickej kuchyne. V celom areáli je bezplatné Wi-Fi pripojenie na internet, za parkovanie si budete musieť priplatiť (8€/deň). Izby sú vybavené vlastnou kúpeľňou s vaňou a minibarom, nechýba ani TV a kúrenie. Odporúčam kliknúť na názov hotela a prečítať si recenzie od predošlých návštevníkov.

Pár zaujímavostí na videu

Centrálnu polohu v blízkosti kongresového centra má i ďalší trojhviezdičkový hotel – City Partner Hotel Strauss. V bezprostrednej blízkosti je zastávka električky, vďaka ktorej sa ľahko dostanete do ktorejkoľvek časti mesta. Súčasťou areálu je reštaurácia s regionálnymi a medzinárodnými špecialitami, ku ktorým si môžete dať kvalitné franské víno a miestne pivo Würzburger Hofbräu. Nevýhodou je fakt, že parkovanie i pripojenie na internet je spoplatnené. Predchádzajúci hostia chvália príjemný personál, ich hodnotenia zobrazíte kliknutím na názov hotela. Súčasťou izieb je kúpeľňa s vaňou, TV s plochou obrazovkou a minibar.

narrow-street-scenery-1416865-m

Objednať ubytovanie vo Würzburgu!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, apartmánov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *