Tipy na ubytovanie v rakúskom Schwechate

Publikované dec 24, 2014 v kategórii Rakúsko

Tipy na ubytovanie v rakúskom Schwechate

Pivo, sídlo rafinérii OMV a predovšetkým medzinárodné letisko. Rakúsky Schwechat leží len 15 km od Viedne. Svoj názov dostal podľa rieky, ktorá preteká stredom mestečka.

Práve kvôli letisku sem prichádzajú milióny návštevníkov z rôznych kútov sveta. Nezdržia sa tu dlho, niektorí sa tu rozhodnú však pred odletom (alebo po prílete) prespať. V tomto článku poradíme s výberom vhodného ubytovania.

Vo voľnom čase cyklistika

Schwechat sa nepýši žiadnymi významnými turistickými atrakciami. Pokiaľ však máte voľný čas a je priaznivé počasie, môžete využiť miestnu cyklotrasu. Vybudovali ju obce Schwechat a Fischamend, projekt podporilo i letisko a spolková krajina Dolné Rakúsko.

Otvorenie nového terminálu

Má 17 km, jej súčasťou je i atraktívne zariadenie na odstavenie bicyklov a stanice požičovní Nextbike. Je prepojená s ďalšími trasami, dostať sa môžete napríklad na cyklotrasu Thermenradweg (oblasť termálnych prameňov) a k severnej i južnej časti Dunajskej cyklotrasy.

Tip na skvelý penzión

Ceny za ubytovanie vo Schwechate sú pomerne vysoké. Ubytovacích zariadení tu nie je príliš veľa, takže dôvodom je okrem výhodnej polohy pri letisku i nízka konkurencia. Jednou z ekonomicky najvýhodnejších možností je nocľah v trojhviezdičkovom penzióne Pension Sprinzl, ktorý má vynikajúce hodnotenia od predošlých hostí. Príjemný personál a majiteľ, čistota, dobré vybavenie. Odporúčam kliknúť na názov penziónu a prečítať si všetky recenzie (i v slovenčine). V cene pobytu sú raňajky, chýbať nesmie ani bezplatné Wi-Fi pripojenie a parkovisko. Priestranné izby sú vybavené kúrením a minibarom, povinnou výbavou je moderná kúpeľňa s vaňou a TV.

Hotel neďaleko letiska

Preferujete hotely? Jednou z možností môže byť napríklad štvorhviezdičkový Das Reinisch – Vienna Airport Hotel, ktorý leží približne 5 km od letiska (spája ich pravidelná kyvadlová doprava). Ubytovaní hostia môžu využívať kúpeľné centrum, ktorého súčasťou je napríklad sauna a moderná posilňovňa. Reštaurácia ponúka tradičné viedenské pokrmy, už od skorého rána sa podávajú bufetové raňajky (spoplatnené). V bare si okrem drinku môžete vyzdvihnúť i bezplatný ovocný koš. V celom areáli je dostupné Wi-Fi pripojenie, nechýba ani parkovisko. V areáli je i požičovňa elektrických bicyklov a skútrov. Moderné a štýlové izby majú TV s plochou obrazovkou, kúpeľňu s vaňou, ventilátor, kúrenie, rýchlovarnú kanvicu a minibar. Po kliknutí na názov hotela si môžete prezrieť všetky hodnotenia od predchádzajúcich návštevníkov a aktuálne ceny nocľahu.

2981308

Objednať ubytovanie vo Schwechate!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, apartmánov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *