Tip na dovolenku – Tivat v Čiernej Hore

Publikované jan 4, 2014 v kategórii Čierna Hora

Tip na dovolenku – Tivat v Čiernej Hore

Čierna Hora patrí medzi destinácie, kam sa dovolenkári väčšinou vyberú bez cestovky a na vlastnú päsť. Sami sa sem dopravia a sami si rezervujú ubytovanie. Jedným z vhodných miest na strávenie dovolenky je Tivat.

Toto prístavné mestečko leží na úpätí vrchu Vrmac v Tivatskej zátoke zálivu Boka Kotorska. Na návštevníkov tu čaká desiatky rôznych hotelov apartmánov, v tomto článku pomôžeme s výberom overených zariadení.

Kúpanie a atrakcie

Tivat je pomerne mladé mesto – nečakajte veľké množstvo historických pamätihodností. Obdivovať však môžete kostol sv. Antona, ktorý pochádza z roku 1373. Na blízkom ostrovčeku Cviječa sú pozostatky benediktínskeho kláštora.

HD zábery z Tivatu

Hlavnou atrakciou je však Jadranské more a pláže. Tých sa tu nachádza viac než 10, niektoré sú dokonca vyznamenané modrou vlajkou. Toto ocenenie má napríklad 250 metrov dlhá pláž Kalardovo, ktorú tvorí príjemný piesok. Ostatné pláže sú taktiež piesočnaté, prípadne kamienkové a skalnaté. Návštevníci si pochvaľujú veľmi dobré podmienky na vodné športy, napríklad windsurfing, surfovanie a potápanie.

Tipy na overené apartmány

Kompletnú ponuku si môžete prezrieť na stránkach rezervačných systémov, v tomto článku Vám však ešte poskytneme tipy na overené apartmány s vynikajúcimi hodnoteniami od predošlých hostí. Výnimočne pozitívne hodnotenia má trojhviezdičkové zariadenie Rosić Apartments. Takto kvalitné apartmány však zvyknú mať jednu nevýhodu – o ubytovanie v nich je obrovský záujem a rezerváciu treba uskutočniť dostatočne vopred. Veľkou výhodou je poloha priamo na pláži, centrum Tivatu je vo vzdialenosti 10 minút chôdze. Predošlí návštevníci chvália prvotriedny prístup majiteľov, skvelé vybavenie, výhodné ceny a samozrejme ideálnu polohu. Všetky ubytovacie jednotky (štúdiá a apartmány) sú klimatizované a odhlučnené, ich súčasťou je balkón s výhľadom. Všetky ubytovacie jednotky (štúdiá a apartmány) sú klimatizované a odhlučnené, ich súčasťou je veľká terasa s výhľadom na more. Samozrejmosťou je vlastná kúpeľňa a kuchynka s jedálňou. V obývačke je TV s plochou obrazovkou a sedačky. K dispozícii je bezplatné Wi-Fi pripojenie na internet a parkovanie zdarma. Viac info a aktuálne ceny ubytovania si môžete zobraziť kliknutím na odkaz vyššie (názov apartmánov).

Pozitívnymi recenziami sa môže pochváliť aj trojhviezdičková Villa Marina, ktorej veľkou prednosťou je vlastná súkromná pláž. Nachádza sa v štýlovej historickej budove z 18. storočia v rybárskej dedinke Bijelila, ktorá je od Tivatu vo vzdialenosti približne 11 km. Vďaka blízkej autobusovej zastávke sa však pohodlne do mesta dostanete verejnou dopravou. Apartmány sú klimatizované, ich súčasťou je veľká zariadená terasa s výhľadom na more. Samozrejmosťou je jedna alebo viacero spální, kuchynka s jedálňou, kúpeľňa a obývačka s TV. Nechýba bezplatné Wi-Fi a parkovanie, zadarmo sa môže ubytovať aj Váš domáci miláčik. Hodnotenia predošlých hostí a ceny ubytovania si neváhajte prezrieť po kliknutí na odkaz vyššie.

palms-and-lighthouse-in-tivat-montenegro-1341561-m

Objednať ubytovanie v Tivate!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, hostelov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *