Segedín – mesto slnečného svitu

Publikované sep 13, 2013 v kategórii Maďarsko

Segedín – mesto slnečného svitu

Segedín (po maďarsky Szeged) patrí medzi najväčšie mestá v Maďarsku, leží na rieke Tisa. Je centrom hospodárstva a vzdelávania v juhovýchodnej časti krajiny.

V historických záznamoch je mesto spomínané prvýkrát v roku 1183, kedy sa písalo o preprave soli z miestneho riečneho prístavu do Nitry. V roku 1498 bol Segedín povýšený na slobodné kráľovské mesto. Od konca druhej svetovej vojny je známy ako stredisko poľnohospodárstva a ľahkého priemyslu.

Segedín je medzi návštevníkmi veľmi obľúbený aj kvôli Festivalu drámy, ktorý sa od roku 1931 každoročne koná v lete na Katedrálnom námestí.

Čo sa oplatí vidieť v Segedíne?

Dominantou mesta je Dómske námestie, ktoré sa radí medzi najkrajšie námestia v Maďarsku. Práve tu nájdete väčšinu historických stavieb, najznámejšou je miestna katedrála. Nachádza sa tu napríklad slávna cukráreň Virág.

Aquapolis Szeged

Veľké množstvo turistov sem láka vodný svet. Môžete si tu užiť mnoho vodných atrakcií, kúpalisko, liečebné a zážitkové kúpele, wellness. Aquapolis sa môže pochváliť krytými tobogánmi, ktoré sú funkčné po celý rok. Počas letnej sezóny (od mája do septembra) je otvorené kúpalisko plné zelene a animačných programov.

Pozrite si Aquapolis na videu

Tipy na hotely

Rezervačné systémy ponúkajú možnosť rezervácie pobytu v desiatkach rôznych hoteloch a penziónoch v Segedíne. Celý proces je veľmi jednoduchý a rýchly.

Ubytovanie na vysokej úrovni ponúka štvorhviezdičkový Mozart Hotel. Nachádza sa v historickom centre mesta. Vďaka výhodnej polohe sa ľahko dostanete k miestnym pamätihodnostiam, miestna katedrála je vzdialená len 120 metrov. Na brehu rieky Tisa sa nachádza veľa reštaurácii a kaviarní, dostanete sa sem približne za 3 minúty chôdze. Elegantné a klimatizované izby sú vybavené luxusnými kúpeľňami. Bezplatné Wi-Fi, parkovisko bohužiaľ nie je k dispozícii. V cene pobytu sú raňajky. Počas akcie sa dá nocľah pre dve osoby rezervovať už od 69€/noc.

V nadpise sme Segedín nazvali „mestom slnečného svitu“. Dôvodom je fakt, že toto mesto má až 2100 slnečných hodín ročne.

Veľmi dobré hodnotenia má zariadenie Tisza Palota Apartmanok. Leží blízko rieky Tisy, centrum mesta je vzdialené 10 minút jazdy autobusom. Súčasťou klimatizovaných izieb je kuchynka, kúpeľňa a balkón. Wi-Fi pripojenie bohužiaľ chýba, parkovanie je zdarma ak sa ubytujete aspoň na dve noci. Apartmán pre dvoch stojí už od 48€.

dawn-at-szeged-199155-m

Objednať ubytovanie v Segedíne!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, hostelov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *