Tipy pred dovolenkou v letovisku Podaca

Publikované feb 1, 2014 v kategórii Chorvátsko

Tipy pred dovolenkou v letovisku Podaca

Malá chorvátska obec Podaca leží medzi mestami Makarska a Ploče, 8 km od letoviska Gradač. Vďaka vhodným podmienkam na kúpanie patrí medzi obľúbené dovolenkové destinácie.

Na území dnešnej obce kedysi stála rímska osada Pitunium, prvé zmienky o osídlení Ilýrmi sú staré vyše 2000 rokov. Po ničivom zemetrasení v roku 1962 sa väčšina obyvateľov presunula do dolnej časti obce, v ktorej sa začal rozvíjať cestovný ruch.

Čo sa tu oplatí vidieť?

Pôvodné stará časť Podace sa rozprestierala asi 1 km od morského pobrežia na úpätí kopca Viter. Má tradičnú architektúru, podobne ako iné dedinky v tejto oblasti. Významnou sakrálnou pamiatkou je predrománsky kostol sv. Jána Krstiteľa, ktorý pochádza z 18. storočia.

Pláže a kúpanie

Dovolenkári sem však samozrejme necestujú kvôli pamiatkam, zaujímajú sa o pláže. Sú pomerne dlhé a tvoria ich okruhliaky. Obklopuje ich príjemná a voňavá vegetácia (borovicové lesy). Vstup do mora pozvoľný, vhodný aj pre menšie deti.

Pár záberov z pláže

Kde sa ubytovať?

Ponuku miestnych zariadení si môžete prezrieť na stránkach rezervačných systémov, momentálne je však ponuka pomerne chudobná. Podaca nepatrí medzi veľké letoviská s množstvom zariadení. Ak nenájdete vyhovujúce ubytovanie, vyskúšajte si prezrieť zariadenia v blízkom Zaostrogu alebo spomínanom Gradači.

Kvalitné apartmánové zariadenia

Vynikajúce hodnotenia majú štvorhviezdičkové Apartments Pansion Franka. Predošlí návštevníci chvália prístup majiteľov, toto rodinné zariadenie funguje už od roku 1968. V prípade záujmu si od nich môžete zakúpiť domáci olivový olej, ktorý sami vyrábajú. Najväčšou výhodou je poloha – apartmány sú priamo na pláži medzi palmami. Všetky apartmány sú klimatizované, ich súčasťou je vlastná kúpeľňa (vaňa alebo sprchový kút), balkón s výhľadom, kuchynka, jedna alebo viacero spální a TV. Niektoré majú extra veľké postele pre maximálne pohodlie počas spánku. Samozrejmosťou je bezplatné Wi-Fi pripojenie a parkovanie. Ceny ubytovania si môžete zobraziť kliknutím na odkaz vyššie.

V susednom Zaostrogu sa nachádza trojhviezdičková Villa Sofia. Hostia vo svojich pozitívnych hodnoteniach toto zariadenie veľmi odporúčajú, výhodou je veľká slnečná terasa s bazénom, sauna, príjemná záhrada a blízka pláž (300 metrov). V pešej dostupnosti je obchod s potravinami, supermarket a banka. Súčasťou všetkých ubytovacích jednotiek (štúdiá a apartmány) je klimatizácia, obývačka s posedením a TV s plochou obrazovkou, kúpeľňa a kuchynka s jedálňou. Nechýba ani Wi-Fi pripojenie na internet a súkromné parkovanie (zdarma). Po kliknutí na názov zariadenia sa zobrazí viac informácii a aktuálne ceny ubytovania.

podaca (1)

Objednať ubytovanie v Podaci!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, apartmánov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *