Atrakcie a tipy na nocľah v Kladne

Publikované okt 13, 2013 v kategórii Česko

Atrakcie a tipy na nocľah v Kladne

Kladno sa nachádza v Strednočeskom kraji, 25 km od hlavného mesta Praha. Mesto je obklopené lesmi, preteká ním aj niekoľko potokov. Už v prvej zmienke o území (z roku 1318) sa spomínajú blízke lesy.

Na území mesta sa vyskytli náleziská rôznych nerastných surovín, napríklad čierneho uhlia. Za posledné storočia sa podarilo vyťažiť veľkú časť, zanechalo to však stopy na životnom prostredí. Kladno má taktiež veľký problém so znečisteným ovzduším.

Turistické atrakcie v Kladne

Ak preferujete atrakcie ako napríklad ZOO, odporúčame urobiť si výlet do Prahy. V Kladne však môžete obdivovať rôzne historické pamätihodnosti.

Krátke video o Kladne

Mestu dominuje námestie Starostu Pavla, ktoré svoj názov dostalo po bývalom starostovi Františkovi Pavlovi. V roku 1939 sa stal jednou z prvých obetí nacistickej okupácie. Námestie má obdĺžnikový tvar a nájdete na ňom rôzne významné stavby. Najznámejšou je kostol Nanebovzatia Panny Márie, ktorý bol postavený v roku 1899 na miestne staršieho gotického kostola. Na spodnej strany námestia sa nachádza mestská radnica z roku 1898.

Ako vybrať ubytovanie v Kladne?

Kladno nepatrí medzi vyhľadávané turistické oblasti, napriek tomu sem občas niekto zavíta – napríklad kvôli pracovnej ceste. Pobyt v Kladne si môžete vopred rezervovať prostredníctvom online rezervačných systémov.

Tipy na hotely

Spomedzi miestnych hotelov má najlepšie hodnotenia trojhviezdičkový Hotel Hoffmann. Nachádza sa v centre mesta, 300 metrov od miestneho zámku. Súčasťou príjemne zariadených izieb je vlastná kúpeľňa so sprchou. V celom areáli je bezplatné Wi-Fi pripojenie na internet, hostia môžu zadarmo parkovať na verejnom parkovisku v blízkosti. V cene pobytu sú raňajky.  Izba pre dvoch stojí od 67€/noc.

Cenovo výhodnejší je trojhviezdičkový Penzion & Resturant U Zlatého Selátka. Izby sú štýlovo zariadené, ich súčasťou je TV a vlastná kúpeľňa. Ako už z názvu vyplýva, súčasťou penziónu je tradičná česká reštaurácia, v ktorej sa konajú folklórne večery. Bezplatné Wi-Fi aj parkovanie, raňajky sú spoplatnené. Izba pre troch (dvaja dospelí a dieťa) stojí už od 35€/noc.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Objednať ubytovanie v Kladne!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, hostelov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *