Čo vidieť počas návštevy Augsburgu?

Publikované okt 22, 2014 v kategórii Nemecko

Čo vidieť počas návštevy Augsburgu?

Nemecký univerzitný Augsburg je druhým najstarším mestom Nemecka (starší je len Trier) a tretím najväčším mestom spolkovej krajiny Bavorsko. Je finančným a priemyselným centrom.

Počas svojej návštevy môžu turisti obdivovať viacero historických pamätihodností a rôznych atrakcií. Okrem nich nájdete nižšie aj tipy na spoľahlivé a overené ubytovanie za výhodné ceny.

Čo sa oplatí vidieť?

Názov mesta je odvodený od pôvodnej rímskej osady Augusta Vindelicorum, ktorú založil cisár Augustus v roku 15 pred Kristom. Väčší význam začalo získavať v stredoveku, od 15. storočia bol dôležitým centrom obchodu – v roku 1540 sa tu dokonca založila burza. O vtedajšom bohatstve mesta svedčí aj niekoľko zachovalých stavieb, napríklad budova radnice.

Zaujímavosťou je, že Augsburg je jediným mestom v krajine, ktoré má vlastný sviatok. Augsburský sviatok mieru sa oslavuje 8. augusta.

Pri prehliadke mesta určite nevynecháte historické centrum. Okrem spomínanej renesančnej radnice s vežou, dómu z 12. storočia a dvoch kostolov (sv. Anny a sv. Ulricha) tu nájdete aj pravdepodobne najznámejšiu atrakciu – Fuggerei. Jedná sa o najstaršie sociálne sídlisko Európy, ktoré v roku 1521 založil Jakob Fugger. Funguje dodnes, desiatky rodín tu žijú za symbolicky nízky nájom. V nezmenenej podobe sa zachoval iba jeden dom, v ktorom je dnes celoročne otvorené múzeum.

Dva overené hotely

V centre Augsburgu a približne 20 minút chôdze od historického centra leží trojhviezdičkový Holiday Inn Express Augsburg. V celom areáli je bezplatné Wi-Fi pripojenie na internet, parkovanie je však spoplatnené. Predchádzajúci hostia boli s pobytom veľmi spokojní, odporúčam kliknúť na názov hotela a prezrieť si recenzie. Súčasťou klimatizovaných a nefajčiarskych izieb je veľká kúpeľňa so sprchovým kútom a TV s plochou obrazovkou.

Prehliadka zaujímavých miest v Augsburgu

Pozitívne ohlasy má aj trojhviezdičkový Dom Hotel, situovaný neďaleko centra. Hostia majú k dispozícii saunu, posilňovňu, solárium a vnútorný bazén. K Fuggerei a ďalším významným atrakciám sa dostanete zhruba za 10 minút chôdze. V cene pobytu sú raňajky, samozrejmosťou je bezplatné Wi-Fi. Jedinou nevýhodou je spoplatnené parkovisko. Predošlí návštevníci chvália okrem polohy i ochotný personál, chutnú kuchyňu, čistotu a pohodlie. Hodnotenia a aktuálne ceny ubytovania zobrazíte kliknutím na názov hotela. Priestranné izby sú vybavené kúpeľňou s vaňou, trezorom, minibarom a kúrením. Nechýba ani TV s plochou obrazovkou.

garden-1056943-m

Objednať ubytovanie v Augsburgu!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, apartmánov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *